Груповий дискусійний семінар для практичних психологів ДНЗ

9 лютого 2017 року в Центрі практичної психології відбувся груповий дискусійний семінар для практичних психологів ДНЗ міста з проблеми "Тип інтелекту. Використання його особливостей практичним психологом в роботі з дітьми дошкільного віку". На семінар була запрошена викладач-методист психолого-педагогічних дисциплін КВНЗ КОР "БЦ Гуманітарно-педагогічний коледж" Медвідь Л.В. з виступом "Сутність теорії множинного інтелекту Говарда Гарднера". Семінар підготували Романова Н.А. (ДНЗ № 23) та Присяжнюк Т.А. (ДНЗ № 18).

/Files/images/viber image 2.jpg /Files/images/viber image.jpg /Files/images/viber image 3.jpg

Розвантажувальне заняття для вчителів БЗШ № 20

10 січня 2018 року в Центрі практичної психології відбулось розвантажувальне заняття для вчителів БЗШ № 20, що працюють в інклюзивних класах. Основою метою заняття було зняття емоційного напруження та профілактика емоційного вигорання. Під час заняття знайомились та застосовувати методи саморегуляції емоційних станів та удосконалювали навички позитивної реінтерпритації. Заняття провели практичний психолог БЗШ № 20 Горбатенко Оксана Зиновіївна та методист ЦППСіВР Федорченко Наталія Миколаївна.

/Files/images/10.01.-3.jpg/Files/images/10.01.-9.jpg /Files/images/10.01.-11.jpg /Files/images/10.01.-2.jpg

Навчання психологів м.Біла Церква

9 січня 2018 року пройшов другий етап навчання психологів м.Біла Церква за програмою Вашингтонського центру психології. Тема семінару «Прихильність та її вплив на мозок».

У режимі он-лайн конференції учасники семінару мали змогу отримати нові знання, ознайомитись з провідними дослідженнями світових експертів щодо нейропластичності мозку людини. Лектор (тренер) Еріка Мольц поділилася професійним досвідом та надала рекомендації на актуальні запити. Варто відзначити, що знання та професійний досвід американських колег є дуже цінними, і дають можливість спеціалістам психологічних служб м.Біла Церква використовувати новітні методики у своїй діяльності. Зустріч пройшла в комфортній атмосфері.

/Files/images/01.18.-3.jpg /Files/images/01.18.-2.jpg /Files/images/01.18-1.jpg

Майстер-клас для практичних психологів ДНЗ

6 грудня 2017 року на базі Центру практичної психології відбувся майстер-клас для практичних психологів ДНЗ «Happy-art – мистецтво щастя. Позитивна психотерапія». Практичний психолог ДНЗ № 19 Ракоїд Валентина Миколаївна розкрила глибину розуміння поняття «щастя». Під час майстер-класу учасники розвивали адекватне розуміння свого внутрішнього світу, знаходили шляхи самовдосконалення особистості. У ході інтерактивної роботи психологи ознайомились з методом позитивної психотерапії та навчились прийомам ауторелаксації.

/Files/images/9 6.12.jpg /Files/images/12.6.12.jpg /Files/images/6 6.12.jpg /Files/images/3 6.12.jpg

Заняття в університеті психолого-дидактичних знань для молодих учителів

29 листопада в Центрі практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулось заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих вчителів з проблеми «Психологічні особливості розвитку підлітка». На занятті за допомогою інтерактивних вправ молоді вчителі розвивали уміння і навички ефективного спілкування з підлітками, враховуючи особливості їх розвитку. Педагоги навчались використовувати під час уроків провідну модальність учнів, безоціночно висловлювати власні думки. Зустріч відбулась у комфортній, творчій атмосфері.

/Files/images/8.jpg /Files/images/27 6.jpg /Files/images/27 1.jpg /Files/images/27 4.jpg

Семінар для соціальних педагогів

28 листопада 2017 року в Білоцерківській вечірній (змінній) загальноосвітній школі ІІ-ІІІ № 1 відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів «Профілактика девіантної поведінки учнів, які схильні до правопорушень». Соціальний педагог школи Ткачук Наталія Андріївна поділилася з колегами досвідом превентивної роботи з учнями, які схильні до правопорушень та злочинності. У ході семінару було обговорено форми роботи з учнями цієї школи, переглянуто фрагмент вистави шкільного театру. Соціальний педагог БЗШ № 6 Ніна Семенівна Джаран провела заняття з елементами тренінгу, де були використані вправи: «Команда», «Стиль поведінки», «Відповідальність».

/Files/images/SAM_0550.JPG /Files/images/SAM_0542.JPG /Files/images/SAM_0551.JPG /Files/images/семынар.jpg

Тренінгове заняття для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

28 листопада в Білоцерківському Центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України відбулось тренінгове заняття для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ «Мотиваційне консультування. Оцінка ризиків і криміногенних потреб підлітків. Когнітивно-поведінкове втручання».

Тренери Центру створили позитивну творчу атмосферу та в процесі практичної роботи поділились сучасними підходами у роботі з неповнолітніми щодо зменшення ризику скоєння правопорушень. Під час тренінгових занять педагоги поділились техніками та практичним інструментарієм, які можна використовувати в роботі з девіантними підлітками.

/Files/images/1.jpeg /Files/images/7-.jpg /Files/images/4-.jpg /Files/images/5-.jpg

Семінар-тренінг для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

22.11.2017р. в БЗШ № 18 відбувся семінар-практикум для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ "Тімбілдинг як складова успішної реалізації концепції "Нова українська школа"". Зустріч сприяла підвищенню професійних компетентностей практичних психологів щодо використання тімбілдинг-технологій у психологічному супроводі навчально- виховного процесу. Під час заняття практичний психолог Олексієнко Н.В. презентувала здоров'язберігаючі , здоров'яформуючі технології командної роботи за моделлю Нової української школи.

/Files/images/БЗШ 18 1.jpg /Files/images/БЗШ 18 4.jpg /Files/images/БЗШ 18 2.jpg

Семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ

8 листопада в ЦППСіВР відбувся семінар-практикум "Психолого-педагогічний супровід дітей дошкільного віку з розладами аутичного спектру". Семінар підготували практичні психологи ДНЗ № 32 Олтаржевська Л.В. та ДНЗ № 30 Коротун Т.А. На зустрічі були обговорені проблеми аутизму, причини його виникнення та сучасні технології впливу в роботі з дітьми, що мають розлади аутичного спектру.

/Files/images/20171108_101905.jpg /Files/images/20171108_105838.jpg /Files/images/20171108_105923.jpg

Інтервізійна зустріч

1 листоада в ЦППСіВР відбулась інтервізійна зустріч "Особливості психологічного консультування". Учасники мали можливість ознайомитись з новітніми підходами у проведенні індивідуальних консультацій (труднощі, проблеми, перешкоди, шляхи вирішення)

/Files/images/2017 11 01 1.jpg /Files/images/2017 11 01 2.jpg /Files/images/2017 11 01 3.jpg

Розвантажувальне заняття

31 жовтня 2017 року Центр практичної психології спільно з практичним психологом БЗШ № 20 Горбатенко О.З. провели розвантажувальне заняття для вчителів БЗШ № 20, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Мета зустрічі - зняти емоційне напруження, відновити внутрішні ресурси та поділитися особистними знахідками щодо збереження фізичного та емоційного стану, високої працездатності. У комфортній позитивній атмосфері педагоги створювали свої дитячі мрії, ділилися емоціями та враженнями.

/Files/images/2017 10 31 3.jpg /Files/images/2017 10 31 1.jpg /Files/images/2017 10 31 2.jpg

Семінар з елементами теренінгу

18 жовтня в Центрі практичної психології відбувся семінар з елементами тренінгу для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ "Учимо дитину захищатися". Семінар підготувала практичний психолог ЦТДЮ "Соняшник" Яценко Світлана. На заході розглядалися делікатні питання статевого виховання та сексуального насильства щодо дітей. Під час зустрічі обговорювались теоретичні питання, відбувся обмін досвідом та відпрацьовані методи захисту дітей від насильтва.

/Files/images/18.10-3.jpg /Files/images/18.10-4.jpg /Files/images/18.10-1.jpg

Семінар-практикум практичних психологів ДНЗ

4 жовтня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №14 "Оксанка" пройшов семінар-практикум "Пісочна терапія в роботі з дітьми та дорослими. Класичний та сучасний підходи". Семінар підготувала та провела практичний психолог закладу Лісовська С.О. Теоретична частина заняття включала інформацію про класичний юнгіанський підхід до пісочної терапії та сучасні підходи використання піску в арт-терапевтичній роботі з дітьми в казкотерапії та пісочній анімації. Практичні вправи та завдання ілюстрували теоретичний матеріал та дозволили доторкнутися до таємниць власного "Я".

/Files/images/ДНЗ 14 2 (2).jpg/Files/images/ДНЗ 14 2 (1).jpg /Files/images/ДНЗ 14 3.jpg

Зустріч практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

27 вересня 2017 року у новому приміщенні Центру практичної психології відбулась зустріч практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. На зустрічі обговорювались актуальні питання діяльності психологічної служби щодо супровіду дітей з особливими освітніми потребами.

Тренінгове заняття для директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

30 березня 2017 року в актовій залі БЗШ № 20 відбулося тренінгове заняття для керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста «Управлінська компетентність керівника – запорука успішного функціонування освітнього закладу». Мета заходу: актуалізація психологічної складової управлінської компетентності керівника у взаємодії з підлеглими, набуття практичних навичок використання мотивуючого зворотнього зв’язку (безоціночне висловлювання, конструктивна критика, якісна похвала).

/Files/images/1.jpg /Files/images/3.jpg /Files/images/4.jpg

Заняття-тренінг для практичних психологів ДНЗ

01.03.2017 року в дошкільному навчальному закладі № 17 «Усмішка» відбулось заняття-тренінг для практичних психологів ДНЗ «Психологія здоров’я. Ресурси відновлення педагогічного працівника». Заняття підготували та вели практичні психологи ДНЗ №4 Прибульська В.І. та ДНЗ № 17 Мокосєєва О.А. Основна увага була звернена на здоров’я людини як основи щасливого особистого та професійного життя, основні підходи в роботі з професійним вигоранням та професійними деформаціями. Завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат психологічних наук Панченко Т.Л. висвітлила питання про механізми регуляції поведінки людини. Під час заняття теоретичні питання підкріплювались практичними правами та завданнями, які можна використовувати в роботі практичного психолога з педагогічними працівниками та в особистому житті.

/Files/images/DSC08627.JPG /Files/images/DSC08628.JPG /Files/images/DSC08681.JPG

Заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих учителів

23.02.2017 року в тренінговому залі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи пройшло інтерактивне заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих педагогів «Ефективна взаємодія педагога з батьками». В ході заняття обговорювались потреби, які мають батьки та педагоги в ситуації взаємодії, як задовольнити ці потреби в процесі спеціально організованого ефективного спілкування батьків та педагогів. Практичні вправи «Прийом «Сендвіч»», «Як сказати?», «Якісна похвала» допомогли учасникам познайомитись з новими прийомами та підходами до висловлення негативної інформації, пошуку позитивних якостей співрозмовника, обговорити помилки та підкреслити цікаві знахідки, що доцільно використовувати під час спілкування з батьками, колегами та дітьми.

/Files/images/20170223_145451.jpg /Files/images/20170223_145506.jpg /Files/images/20170223_155211.jpg

Заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих вчителів

24 листопада 2016 року в тренінговому залі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулось заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих вчителів "Асертивна поведінка - запорука успішної взаємодії з оточуючими". Основна мета заняття: дати чітке уявлення про асертивну поведінку як поведінку впевненої в собі людини, що задовольняє свої потреби та інтереси, орієнтуючись на потреби та інтереси інших людей, з якими взаємодіє; в практичних вправах та обговореннях відпрацювати навички давати впевнену відповідь, уникаючи агресії та пасивності; розпізнавати та правильно реагувати на зневажливі висловлювання; спонукати до самостійного вивчення прийомів та методик асертивної поведінки в різних життєвих ситуаціях. Теоретичну частину доповнили практичні вправи: "Дійди до лінії", "На повідку", "Зневажливі висловлювання".

/Files/images/20161124_151537_HDR.jpg /Files/images/20161124_155828_HDR.jpg /Files/images/20161124_151800_HDR.jpg

Семінар-тренінг для соціальних педагогів

22 грудня 2016 року в Центрі практичної психології, соціальної і виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів «Послуга сімейного патронату. Робота міждисциплінарної команди в найкращих інтересах дітей». У ході тренінгового заняття було обговорено форми оцінки потреб дитини, шляхи виходу із кризової ситуації сімей СЖО. Працівники психологічної служби міста стали активними учасниками проведення практичних вправ: «Команда», «Ведення випадку: алгоритм роботи, види та об’єм робіт, етапи ведення випадку».

/Files/images/image_(1).jpg /Files/images/image_(6).jpg /Files/images/image_(7).jpg

Заняття з елементами тренінгу для заступників директорів із виховної роботи

25 жовтня на базі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося заняття з елементами тренінгу для заступників директорів із виховної роботи. Тренери: методист ЦППСіВР Наталія Федорченко та методист НМЦ Лілія Бойко підняли одне з найскладніших питань сьогодення, що стосується спілкування різних вікових категорій у період конфлікту.

Учасники тренінгу обговорили проблеми насильства, булінгу та знущань у школі, переглянули результати опитування учнів та педагогів Білої Церкви щодо проблеми насильства та стосунків у шкільному середовищі як дітей, так і дорослих. Крім того, увазі вчителів були представлені результати всеукраїнського опитування дітей.

Представники закладів освіти в ході вправ, запропонованих тренерами, змогли відчути себе в ролі учасників конфлікту чи знущання. Вони вчилися визначати потреби, окреслювати емоції та почуття фігурантів цькування. Педагоги отримали практичні поради щодо роботи із вчителями та учнями в подібних ситуаціях.

Заступники директорів зазначили високий рівень організації заходу і висловили слова вдячності тренерам.

Науково-методичне консультування практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

28 вересня 2016 року на базі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулось консультування з проблеми "Методична скарбничка: ідеї, напрацювання, досвід". Практичний психолог Грабовська Євгенія Дмитрівна поділилась провідними методичними ідеями, завданнями та напрацюваннями психологічної служби БНВО "Ліцей-МАН" за 10 років. На зустрічі була розкрита система роботи з обдарованими учнями, представлені розроблені уроки інтеграції психології з іншими науками про людину. Були висвітлені теми: формування морально-духовних цінностей, психофізіологічні аспекти статевого виховання підлітків і психологічний супровід професійного самоивзначення старшокласників. Усі вправи були інтерактивними, цікавими та корисними.

/Files/images/20160928_103532.jpg /Files/images/20160928_103354.jpg/Files/images/20160928_103255.jpg

10 вересня - Всесвітній день запобігання суїциду

Життя — це шанс. Скористайся ним.

Життя — це краса. Милуйся нею.

Життя — це мрія. Здійснюй її.

Життя — це виклик. Прийми його.

Життя — це обов'язок. Виконай його.

Життя — це гра. Стань гравцем.

Життя — це цінність. Цінуй його!

Життя — це скарб. Бережи його.

Життя — це любов. Насолоджуйся нею.

Життя — це таїна. Пізнай її./Files/images/images (2).jpg

Життя — це юдоль бід. Перебори усе.

Життя — це пісня. Доспівай її.

Життя — це боротьба. Почни її.

Життя — безодня невідомого. Не бійся, вступи в неї.

Життя — удача. Шукай цю мить!

Життя таке чудове — не загуби його.

Це твоє життя. Борони його

Мати Тереза

В рамках співпраці з Інститутом соціальної та політичної психології проведено тренінгове заняття для практичних психологів закладів освіти
"Психогігієна праці та розвиток навичок емоційної саморегуляції"

25 травня 2016 року в Центрі практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося тренінгове заняття, яке проводила співробітник Інституту соціальної та виховної роботи НАПН України Юлія Гундертайло. Практичні вправи були корисні, цікаві, продуктивні. Набутий досвід та знання легко використати в повсякденному житті та професійній діяльності.

Навчально-методичне консультування для соціальних педагогів "Причини виникнення конфліктів серед дітей та підлітків"

26 квітня 2016 рокуна базі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради відбулося навчально-методичне консультування для соціальних педагогів на тему: «Причини виникнення конфліктів серед дітей та підлітків». У ході консультування Гаркавенко Юлія Олександрівна ознайомила присутніх з видами конфліктів, особливостями конфліктів між школярами, звернула увагу на вміння керувати своїми емоціями у конфліктних ситуаціях. Соціальні педагоги мали змогу на практиці розібрати конфліктні ситуації, які виникають між дітьми і педагогами, педагогами та батьками.

Матеріали консультування ви знайдете ТУТ

/Files/images/SAM_0119.JPG /Files/images/SAM_0111.JPG

Семінар-практикум для соціальних педагогів

05 квітня 2016 року в БЗШ №17 відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів міста «Формування професійної компетентності соціального педагога», який провела соціальний педагог БЗШ №17 Безугла Тетяна Іванівна. У ході заняття було вироблено єдиний погляд на особистісні та професійні якості соціального педагога та розроблено на їх основі модель професійної компетентності. Соціальні педагоги міста стали активними учасниками проведення вправ «Знайомство з професіоналами», «Якості соціального педагога», «Модель професійної компетентності», «Рейтинг компетентностей».

/Files/images/100_6203.JPG /Files/images/100_6229.JPG /Files/images/100_6243.JPG

Навчально-методичне консультування для соціальніх педагогів

29 березня 2016 рокуна базі Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Білоцерківської міської ради відбулося навчально-методичне консультування для соціальних педагогів на тему: «Професійне вигорання педагогів». У ході консультування Балясникова Катерина Андріївна ознайомила присутніх з визначенням щодо професійного вигорання, звернула увагу на вміння керувати своїми емоціями, позитивно сприймати оточення, як планувати свій день та вести здоровий спосіб життя

/Files/images/20160329102812.jpg ./Files/images/20160329104243.jpg

Тренінгове заняття для керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

25 березня в затишному залі БЗШ № 15 відбулося тренінгове заняття для керівників закладів освіти "Мотивація педагогічних працівників як фактор підвищення ефективності управління". До організації та проведення заходу активно долучилась Білоцерківська міська організація профспілки працівників освіти. У вправах та під час обговорення актуалізувались знання з психології управління, розширився арсенал методів підвищення та підтримки мотивації працівників, учасники розкривали власний творчий потенціал та мотиваційний ресурс.

/Files/images/IMG_4680_u.jpg /Files/images/IMG_4698_u.jpg /Files/images/IMG_4712_u.jpg

/Files/images/IMG_4715_u.jpg /Files/images/IMG_4748_u.jpg

Консультування для практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти

23 березня 2016 року в Центрі практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося консультування для практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти "Як знайти працездатну обдарованість?". Захід підготували Булах Марина Василівна, практичний психолог Білоцерківського колегіуму та Грабовська Євгенія Дмитрівна, практичний психолог БНВО Ліцей-МАН. Грабовська Є.Д. висвітлила питання основних напрямків роботи психолога з обдарованими дітьми. Булах М.В. у практичних вправах продемонструвала роботу психолога з педагогами, які працюють з обдарованими дітьми. Взаємодія педагога та учня будується на багатьох нюансах взаєморозуміння, психологічної сумісності, вмінні допомогти учневі повірити у власні сили та досягти бажаного результату.

/Files/images/2016-04-01 12.52.47.jpg

Науково-методичне консультування "Психолгічний супровід дітей із розлучених сімей"

20 січня 2016 року на базі Білоцерківської природничо-математичної школи № 16 відбулось науково-методичне консультування з проблеми "Психологічний супровід дітей із розлучених сімей". Захід підготувала і провела практичний психолог БСПМШ № 16 Проскура Т.С. На зустрічі психологи розглянули питання розлучення як психосоціальну проблему в Україні, переживання дитини під час розлучення батьків та основні правила поведінки батьків, які розлучаються. Була проведена рольова гра "Діти і розлучення", обговорені методи психологічної допомоги дитині та складні ситуації із практики консультування.

/Files/images/DSC02398.JPG /Files/images/DSC02408.JPG /Files/images/DSC02399.JPG

Тренінг для завідувачів ДНЗ

20 січня 2016 року на базі ДНЗ № 3 відбувся тренінг для завідувачів ДНЗ "Мотивація діяльності педагогічних працівників як фактор успішного управління закладом освіти". Учасники набули теоретичних та практичних знань, умінь та навичок з питань мотивації педагогічних працівників. Під час зустрічі були вироблені правила мотивації, дотримання яких дає змогу підвищувати ефективність управління дошкільним закладом.

/Files/images/20160120_114531.jpg/Files/images/20160120_113303.jpg /Files/images/20160120_113603.jpg

Обговорення за круглим столом практичних психологів

"Сприяння професійному самовизначенню старшокласників"

16 грудня 2015 року практичні психологи загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти обговорювали питання професійного самовизначення старшокласників. Л.Б.Бойко детально ознайомила аудиторію з проектом управління освіти і науки "Модель єдиного освітнього профорієнтаційного міського середовища". Практичні психологи закладів в рамках психолого-педагогічного супроводу забезпечують діагностичний, розвивальний та просвітницький напрями профорієнтаційної роботи.

Практичний психолог БЗШ № 7 Рибалко Т.В. представила технологію використання профорієнтаційного портфоліо в роботі з учнями 5-6 класів. Практичний психолог СЮТ Стихальська Л.М. поділилась досвідом використання психологічної гри для учнів старших класів "Перспектива", Чабак А.О., практичний психолог БЗШ № 12, представила вправи та методики роботи з дорослими, які допомагають учнім обирати майбутній шлях.Матеріали круглого столу ви знайдете тут.

Семінар-практикум для соціальних педагогів "Використання елементів тренінгових занять у роботі з дітьми девіантної поведінки"

24 листопада 2015 року на базі Білоцерківської спеціалізованої школи №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів «Використання елементів тренінгових занять у роботі з дітьми девіантної поведінки».

У ході тренінгового заняття було обговорено види девіантної поведінки та форми роботи з дітьми. Працівники психологічної служби міста стали активними учасниками проведення вправ: «Твоя долонька», Кросворд «Девіантна поведінка», «Характеристика девіацій».

/Files/images/SAM_0002.JPG /Files/images/SAM_0009.JPG /Files/images/SAM_0017.JPG

Заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів

18 листопада на базі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи було проведено заняття з теми «Робота з сім’ями, які потребують психологічної та педагогічної підтримки». Тема була обрана із врахуванням запитів молодих педагогів і зібрала в залі 30 представників загальноосвітніх закладів міста.

На занятті були розглянуті питання функцій родини, в групах учасники заходу розкрили поняття «здорова сім’я», «вразлива сім’я» та «сім’я в складних життєвих обставинах» і навчилися визначати особливості кожної з родин, причини проблем, що виникають в сім’ях та вплив кожного типу родин на виховання дитини. Гостро постало питання стану родини після життєвої кризи, як перехідного періоду життя, коли відбувається ламання і активна зміна життєвих ролей, якісний перехід з одного стану в інший. Обговорювалися типи і причини цих криз та труднощі, які виникають у педагогів під час роботи із «складними», «кризовими» сім’ями.

Методисти Центру порадили використовувати в роботі з батьками переконання та показали переваги їх застосування, розглянули дії педагогів у ситуації, коли переконання та цінності батьків та вчителя не співпадають.

/Files/images/20151118_153832.jpg/Files/images/56.jpg

Семінар для практичних психологів ЗНЗ

4 листопада 2015 р. на базі Білоцерківської вечірньої (змінної) загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 1 відбувся семінар-практикум на тему "Особливості превентивного виховання учнів вечірньої школи". На семінарі були розглянуті теоретичні питання щодо організації превентивної роботи з учнями початкової школи та особливостей профілактичної роботи з учнями вечірньої школи. Практична частина семінару була присвячена опрацюванню методик роботи щодо формування цінностей здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров'я учнівської молоді.

/Files/images/20151104_103645.jpg /Files/images/20151104_111311.jpg /Files/images/20151104_105713.jpg

Заняття з елементами тренінгу

21 жовтня 2015 року на базі ЦППСіВР відбулось тренінгове заняття для практичних психологів ДНЗ "Інноваційні технлогії в роботі практичного психолога ДНЗ з педагогами". Заняття проводила практичний психолог ДНЗ № 22 Кеба Т.А. Основна частина заняття мала практичне спрямування. Учасники виконували вправи, брали участь у ділових іграх, інсценізаціях, завдяки чому розширили арсенал прийомів та методів роботи з дорослими.

/Files/images/20151021_100910.jpg /Files/images/20151021_103116.jpg /Files/images/20151021_103359.jpg

Шановні колеги!

"Травма и Психосоциальная Помощь". Практическое руководство Основанное на опыте НПО Грузии. Эта книга предназначена тем, кто по роду своей деятельности призван оказывать помощь людям, пострадавшим в результате технологических и природных катастроф, перенесшим ужасы войны, плен, разрушения, насилие, унижение, оскорбления, стихийные бедствия, пожары, принудительную миграцию и др.

Шановні колеги! У вкладці "Практичні психологи ДНЗ" розміщений "Алгоритм адаптації дитини до дитячого садка"

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки надіслало листа "Про забезпечення фахівцями та пріоритетні напрями діяльності психологічної служби системи освіти у 2015-2016 навчальному році", яким радимо скористатися під час планування роботи на навчальний рік.

"Круглий стіл" для практичних психологів ДНЗ "Психолого-педагогічний супровід обдарованих дітей в умовах дошкільного закладу"

21 травня 2015 року в Центрі практичної психології відбувся «круглий стіл» з проблеми «Психолого-педагогічний супровід обдарованих дітей в умовах дошкільного закладу». Мета круглого столу: ознайомити учасників з системою та змістом роботи з обдарованими дітьми, з діагностичною та корекційною роботою з ними, активізувати знання про індивідуальні особливості обдарованих дітей.

Учасники активно обговорювали проблеми, перспективи та шляхи вдосконалення супроводу обдарованих дітей в умовах дошкільних закладів. Творчо приймали участь у вправах: «Букет асоціацій», «Прояви свою творчість», «Скриньки з сюрпризом», "Незвичайні словосполучення", «Покажи прислів’я». Під час ділової гри підібрали корисні поради батькам та вихователям відповідно до заданих ситуацій.

/Files/images/IMG_20150521_110300.jpg /Files/images/IMG_20150521_112147.jpg /Files/images/IMG_20150521_114825.jpg

Предметно-методичний сервіс для соціальних педагогів на тему: «Організація роботи соціального педагога з дітьми з девіантною поведінкою, права дитини».

19 травня 2015р. у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 відбувся предметно-методичний сервіс для соціальних педагогів на тему: «Організація роботи соціального педагога з дітьми з девіантною поведінкою, права дитини».

У роботі предметно-методичного сервісу брали участь: Яценко Н.В, провідний спеціаліст відділу загальної середньої освіти управління освіти і науки Білоцерківської міської ради; Братаненко О.Л., заступник директора з НВР БЗШ№ 6; Джаран Н.С., соціальний педагог БЗШ№ 6; соціальні педагоги міста Білої Церкви.

Під час зустрічі були розглянуті питання:

- Профілактика правопорушень серед дітей та підлітків.

- Теоретичні аспекти прав дітей в Україні, робота з учнями з девіантною поведінкою.

- Нормативно-правове забезпечення прав дітей. Конвенція ООН про права дитини.

- Інформація про участь у роботі XVI Всеукраїнської конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

/Files/images/Фото2412.jpg /Files/images/Фото2440.jpg /Files/images/Фото2443.jpg

Обласний семінар-практикум для завідувачів центрів практичної психології та методистів, які відповідають за психологічну службу з проблеми «Організація і зміст психологічного супроводу навчально-виховного процесу ДНЗ».

22 квітня 2015 року в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 7 «Орлятко» відбувся обласний семінар-практикум для завідувачів центрів практичної психології та методистів, які відповідають за психологічну службу з проблеми «Організація і зміст психологічного супроводу навчально-виховного процесу ДНЗ».

Семінар відкрили Клокар Наталія Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, в.о. ректора КНЗ КОР «КОІПОПК» та Петрик Юрій Федорович, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради. Наталія Іванівна привітала учасників семінару із професійним святом, а також вручила подяки Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів фахівцям психологічної служби області за сумлінну працю, високі досягнення в професійній діяльності.

/Files/images/IMG_4439.JPG /Files/images/IMG_4443.JPG /Files/images/IMG_4446.JPG

/Files/images/IMG_4447.JPG /Files/images/IMG_4451.JPG

У своєму виступі Наталія Іванівна зазначила, що психологічна служба системи освіти відіграє важливу роль в оптимізації навчальної та виховної діяльності закладів освіти, особливо наголосила на важливості роботи практичних психологів з обдарованими учнями, підготовки їх до конкурсів та олімпіад.

Юрій Федорович також привітав учасників семінару, висвітлив питання діяльності освітньої системи міста та роль психологічної служби у її роботі.

Пєтушкова Лариса Антонівна, завідувач кабінету практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «КОІПОПК», виступила з питанням «Модель психологічного супроводу розвитку дитини в освітньому процесі ДНЗ».

Корнієнко Людмила Володимирівна, завідувач центру практичної психології, соціальної і виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, презентувала психологічну службу дошкільних навчальних закладів м. Біла Церква.

/Files/images/IMG_4370.JPG /Files/images/IMG_4428.JPG

Практичні психологи дошкільних навчальних закладів Білої Церкви розкрили питання змістовної частини семінару. Зокрема, були розглянуті:

- «Циклограма діяльності та особливості ведення документації практичного психолога ДНЗ м. Білої Церкви»;

- «Науково-методичне та технологічне забезпечення діяльності практичного психолога ДНЗ»;

- «Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота практичного психолога ДНЗ»;

- «Підвищення рівня психологічної культури педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів міста»;

- «Психологічні аспекти взаємодії практичного психолога з батьками вихованців ДНЗ».

По закінченню семінару були прийняті методичні рекомендації.

ДЕ ОТРИМАТИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ТА ПІДТРИМКУ

1. Центр відновлення і адаптації військовослужбовців та їх сімей (тел. (0456) 333-172)

2. Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (тел. 6-83-11)

3. Управління соціального захисту (к.206)

4. Служба у справах дітей (тел. 5-15-58, 5-22-42)

5. Центр практичної психології, соціальної і виховної роботи управління освіти і науки (вул. Короленка 3а, тел.5-10-58)

6. Практичні психологи та соціальні педагоги закладів

Навчальний тренінг для соціальних педагогів з теми «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Модуль 3. Дисципліна: як впоратися із проблемною поведінкою дитини?».

31 березня 2015 року на базі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи відбувся навчальний тренінг для соціальних педагогів з теми «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Модуль 3. Дисципліна: як впоратися із проблемною поведінкою дитини?». У ході тренінгового заняття було обговорено стратегії дисципліни та шляхи вирішення проблемної поведінки дітей. По закінченню заходу всі учасники отримали сертифікати.

/Files/images/SAM_0300.JPG /Files/images/SAM_0329.JPG/Files/images/SAM_0330.JPG

Навчально-методичне консультування для класних керівників «Соціально-педагогічна робота з дітьми в період конфлікту. Психолого-педагогічна підтримка»

24 березня 2014 року у приміщенні БЗШ №21 методистами Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи Федорченко Н.М. та Бойко Л.Б. було проведено навчально-методичне консультування для голів методичних об"єднань класних керівників на тему: «Соціально-педагогічна робота з дітьми в період конфлікту. Психолого-педагогічна підтримка».

Під час заняття було розглянуто цілий ряд важливих питань та проблем сьогодення.

Зокрема було визначено ті зміни, які відбулися у спільстві протягом останнього року.

Педагоги спробували з"ясувати, яким чином жити в умовах неоголошеної війни, як допомогти дітям, батькам, знайомим впоратися із проблемами.

Особлива увага була звернена на фази переживання будь-якого кризового періоду, особливості протікання цих фаз. Розкрито поняття посттравматичного стресового розладу, поняття інформаційної війни та інформаційної безпеки.

Класні керівники отримали практичні поради, рекомендації щодо правил спілкування із дітьми та батьками в кризовий період, з військовослужбовцями, які повернулися з передової, з вороже настроєними співрозмовниками.

Крім того педагогам було запропоновано цілий ряд різноманітних видів інтерактивних вправ, завдань, розвантажень, які б допомогли мінімізувати негативний вплив сьогоднішньої ситуації. Презентація для роботи

/Files/images/20150324_103148.jpg /Files/images/20150324_114009.jpg

Тренінгове заняття для соціальних педагогів

17 березня 2015 року на базі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи відбувся навчальний тренінг для соціальних педагогів на тему: «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Модуль 2. Допомога дітям, які мають порушення прив’язаності». Даний захід відбувся за підтримки Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства» та «Альянс «Україна без сиріт». У ході тренінгового заняття було обговорено види травм дітей, шляхи надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тренінгове заняття проводив Савєльєв Сергій Миколайович.

/Files/images/СП7.JPG /Files/images/СП8.JPG /Files/images/СП5.JPG

Семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ "Корекція поведінки дітей дошкільного віку засобами арт-терапії"

25 лютого 2015 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 15 "Теремок" відбувся семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ "Корекція поведінки дітей дошкільного віку засобами арт-терапії". На семінарі було розглянуто питання використання арт-терапевтичних технік у корекційно-розвивальній роботі, переглянуто заняття з дітьми з використанням арт-терапевтичних технік. Практичні пчихологи обговорили тему мандалотерапії в дошкільному закладі. У практичній частині семінару психологи створювали мандали різними техніками. (Мандала - геометричні символ складної структури, який інтерпретується як модель Всесвіту. Типова форма мандали - зовнішнє коло з вписаним у нього квадратом, куди поміщено внутрішнє коло, або ж представлене у формі лотосу. Технічне використання не обмежене: тканина, піщані малюнки, метал, камінь, дерево...) По завершенню семінару практичні психологи переглянули літературу з даного питання.

/Files/images/IMG_1510.JPG/Files/images/IMG_1513.JPG

Тренінгове заняття практичних психологів ЗНЗ "Стресменеджмент для педагогів"

11лютого 2015 року відбулося тренінгове заняття для практичних психологів ЗНЗ "Стресменеджмент для педагогів". В ході заняття були обговорені основні стресові чинники педагогічної професії. Серед методів роботи практичного психолога з педагогами розглянули роботу з ідентичностями, алгоритми зменшення впливу ситуації через зміну ситуації або ставлення до неї, корисність стратегії втечі від ситуації, використання асоціативних карток в індивідуальній роботі з дорослими та старшокласниками.

Навчальний тренінг для соціальних педагогів "Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування"

22 грудня 2014 року на базі БЗШ № 3 ім. Т.Г.Шевченка відбувся навчальний тренінг для соціальних педагогів на тему: «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування». У заході взяли участь представники служби у справах дітей Білоцерківської міської ради, соціальні працівники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода». Працівники психологічної служби пройшли навчання за програмою 1 Модуля «Допомога дітям, які пережили травму». Даний захід відбувся за підтримки Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства» та «Альянс «Україна без сиріт». У ході тренінгового заняття було обговорено види травм дітей, шляхи надання допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тренінгове заняття проводив Савєльєв Сергій Миколайович.

/Files/images/SAM_0064.JPG /Files/images/SAM_0029.JPG /Files/images/SAM_0034.JPG /Files/images/SAM_0079.JPG

Тренінг "Проблема насильства в сім'ї та роль освітян у її вирішенні"

18 грудня 2014 року в Центрі практичної психології, соціальної та виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради відбувся навчальний тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх закладів. Організатором даного заходу була Білоцерківська міська громадська організація "Правова єдність". У ході тренінгового заняттябуло обговорено види та індикатори насильства в сім'ї, міжнародні та національні стандарти захисту від насильствав сім'ї та жорстокого поводження з дітьми. Працівники психологічної служби стали активними учасникамитаких вправ:"Займи позицію", "Дерево насилля", "Павутиння насильства".

Університет психолого-дидактичних знань для молодих вчителів

26 листопада 2014 року і Центрі практичної психології відбулось тренінгове заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів "Як працювати з агресивними дітьми". Заняття проводили завідувач ЦППСіВР Корнієнко Л.В. та методист центру Федорченко Н.М. Під час заняття були розглянуті теоретичні питання, у вправах та іграх відпрацьовані практичні навички розрізнення емоційних станів іншої людини, схвалення дій дитини, поведінка дорослого з дитиною, що проявляє агресію (рекомендації по роботі з агресивними дітьми дивись тут).

/Files/images/IMG_1177.JPG /Files/images/IMG_1180.JPG

Семінар-практикум для соціальних педагогів ЗНЗ

25 листопада в Центрі практичної психології відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів "Збереження психічного здоров'я учнів та педагогів". На зустріч були запрошені: завідувач міської ПМПК Мельник І.Т. та практичний психолог СЮТ Василюк Т.А. На семінарі були розкриті поняття "психічне здоров'я", його складові та прийняті рекомендації і пам'ятка для вчителів по збереженню психічного здоров'я

/Files/images/SAM_7167.JPG /Files/images/SAM_7197.JPG /Files/images/SAM_7152.JPG

Семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ

19 листопада 2014 року на базі ДНЗ № 33 відбувся семінар-практикум для практичних психологів ДЗН "Розвиток емоційно-особистісної сфери дошкільнят засобами психогімнастики". Під час семінару було проведено заняття по психогімнастиці в старшій групі дошкільного віку. Також психологи переглянули відеопрезентацію заняття в групі раннього віку. У практичному блоці учасники семінари на практиці вивчали ігри по психогімнастиці. По завершенню семінару-практикуму були прийняті методичні рекомендації по даній проблемі.

/Files/images/фото 2.JPG /Files/images/фото 1.JPG

Супервізійна зустріч

6 листопада 2014 року в Центрі практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулась супервізійна зустріч групи практичних психологів загальноосвтініх закладів. Тема зустрічі "Психологічні ігри для підлітків у постстресовий період". основний час зустрічі був присвячений створенню ігрового простору, проведенню гри, її супроводу, обговоренню та рефлексії.

/Files/images/фото_3.JPG

ДЕ ОТРИМАТИ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ В КРИЗОВІЙ СИТУАЦІЇ

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.