Тренінг "Формування нульової толерантності до домашнього насилля для представників закладів ЗЗСО"

21-22 лютого 2023 року на базі Білоцерківського опорного ліцею-гімназії №20 Навчально-методичним центром практичної психології Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради спільно із Центром соціальних служб Білоцерківської міської ради було проведено дводенний навчальний тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади з теми «Формування нульової толерантності до домашнього насильства для представників закладів загальної середньої освіти» у рамках проєкту «Вільні від домашнього насильства» в межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. У ході тренінгового заняття було обговорено види, індикатори насильства в сім’ї, міжнародні й національні стандарти від насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, актуальність системного підходу при формуванні безнасильницького освітнього середовища.

Учасники цього заходу обговорили алгоритми виявлення та реагування учасників освітнього процесу на вчинення насильства щодо дітей.

Фахівцями Центру соціальних служб Білоцерківської міської ради було запрошено представників поліції і представника Білоцерківського центру безоплатної вторинної правової допомоги Сірик О.С., які відповіли на запитання учасників тренінгу щодо попередження домашнього насильства.

Учасники тренінгу працювали над розробкою уроків для старшокласників з питань нульової толерантності до домашнього насильства.

У рамках проєкту «Вільні від домашнього насильства» з 28 лютого по 16 березня 2023 року працівники психологічної служби проведуть тематичні уроки для учнів 8-11 класів. Просвітницька робота із старшокласниками сприяє формуванню в учасників освітнього процесу толерантності до невизначеності, усвідомлення того, що від загроз та небезпек, які з’являються в сучасному світі, можна успішно захищатися, якщо опанувати надійні способи захисту. Йдеться про всі форми поведінки, потрібні для ефективної й конструктивної участі в громадському житті, в сім’ї, у суспільстві, про вміння працювати з іншими на результат, попереджати й вирішувати конфлікти, досягати компромісів. Формування саме цих компетентностей, а також поваги до прав і свобод людини, нетерпимости до приниження її честі й гідності, фізичного або психічного насильства.

Створити сприятливі умови для розвитку, навчання і виховання – головне завдання закладу освіти. Від того, у якій атмосфері перебувають діти, залежить настрій і здоров’я учнів, бажання вчитися та приходити до школи із радістю. Розв'язати проблему насильства щодо дітей можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей.

Семінар-практикум для практичних психологів ЗДО

27.12.2022 року на базі Навчально-методичного центру психологічної служби пройшов семінар-практикум для практичних психологів ЗДО БМТГ на тему:«Формування когнітивних компетентностей дитини дошкільного віку шляхом використання нейропсихологічних вправ». Підготовила і провела семінар практичний психолог ЗДО №15 «Мрія» Куртішова Інга. На семінарі присутні розглянули питання будови головного мозку, значення кожного відділу для розвитку дитини; про три функціональні блоки мозку (за О.Р.Лурією), і спрямованість нейропсихологічної корекції при порушеннях І, ІІ і ІІІ блоків мозку. Практичні психологи пограли в ігри та вправи для вдосконалення функцій блоків мозку.Нейропсихологічна корекція спрямована на стимуляцію розвитку і формування злагодженої, скоординованої діяльності різних структур мозку. За допомогою спеціально розроблених рухових вправ і розвиваючих ігор стимулюється формування певних компонентів психічної діяльності: регуляція і контроль психічної діяльності, моторні навички, зорове, слухове, просторове сприйняття та багато інших.

Семінар для соціальних педагогів

На базі Білоцерківського ліцею іноземних мов-гімназії №9 20 грудня 2022 року для соціальних педагогів було проведено семінар з теми «Емоційний інтелект - ресурс та запорука продуктивностіпедагога», який проводила соціальний педагог Кучер Неля Сергіївна. Програма семінару складалася з двох блоків -теоретичного та практичного. У ходісемінару було обговорено: базові складові емоційного інтелекту, як керувати емоціями, якбудувати стосунки, як працювати в команді, як справлятися з тривогою та гнівом, якрозпізнавати емоції інших людей, як налаштувати емоційний стан дітей під час повітряноїтривоги.

Практична робота включала в себе комплекс вправ щодо саморегуляції,самозаспокоєння, дихання, розпізнавання емоційних станів людини. Педагоги поділилисядосвідом роботи щодо використання технік «зцілення» в роботі з учнями, особливо під часповітряних тривог в укриттях.

СЕМІНАР ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

23 листопада 2022 року відбувся семінар-практикум для практичних психологів ЗЗСО та ПЗО "Психологія людей під час війни. Від виживання до бажання жити". Практичний психолог Бульковська В.О. розкрила теоретичне питання про стадії порушення людських кордонів. За допомогою вправ психологи отримали практичний досвід як стимулювати когнітивні навички, планувати власну діяльність, уміти зосереджуватись та відновлюватись.

/Files/images/bulkovska_2022/IMG_5755.jpg /Files/images/bulkovska_2022/IMG_5761.jpg /Files/images/bulkovska_2022/IMG_5769.jpg

Дружня зустріч для педагогів-організаторів

ЦНМЦП активно долучився до проведення дружньої зустрічі для педагогів-організаторів "Сила взаємодії", що відбулася 9 листопада 2022 року та мала на меті показати силу та можливості взаємодії, необхідність спільної розробки правил, узгодженого пошуку стратегії у будь-якій справі. Попри непростий час, повітряну й душевну тривогу учасники із задоволенням долучалися до активностей, знайомилися один з одним, обирали спільні шляхи вирішення ситуацій. Зараз людям просто не вистачає зустрічей, спілкування, відчуття дружнього плеча поруч. Такі івенти дозволяють зберегти творчий дух, бажання щось змінювати, змінюватися самим, знаходити, ділитися, вчитися і вчити.

/Files/images/organzatori_2022/IMG_5649 (1).jpg /Files/images/organzatori_2022/IMG_5654.jpg /Files/images/organzatori_2022/IMG_5656.jpg /Files/images/organzatori_2022/IMG_5663.jpg

Семінар-практикум для практичних психологів

19 жовтня 2022 року в Навчально-методичному центрі психологічної служби відбувся семінар-практикум для психологів ЗЗСО та ПЗО "Формування резильєнтності як відповідь на виклик воєнного часу". Під час зустрічі були обговорені визначення резильєнтності, механізми виникнення стресу, його стадії та поради щодо формування резильєнтності.

/Files/images/191022/IMG_5463.jpg /Files/images/191022/IMG_5461.jpg /Files/images/191022/IMG_5467.jpg

Освітній хаб "Сила. Дія.Підтримка"

/Files/images/Сила.Дія.Підтримка 2.jpg /Files/images/260922_mol_vchit/IMG_5274.jpg /Files/images/260922_mol_vchit/IMG_5340.jpg

26 вересня 2022 року спільними зусиллями Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Навчально-методичного центру психологічної служби у стінах гостинної Білоцерківської гімназії «Звитяга» було організовано та проведено захід «Сила.Дія.Підтримка» для молодих педагогів Білоцерківської громади.

Основною метою організатори вбачали озброєння вчителів техніками і технологіями, які допоможуть будувати безпечний освітній простір, почуватися комфортно, налагоджувати взаємодію із учнями та колегами, відчувати підтримку.

Із вітальним словом до присутніх звернувся очільник освітян БМТГ Юрій Федорович Петрик. Він наголосив на важливості вчительської справи, особливо сьогодні, в складні воєнні часи, коли підтримки потребують і дорослі, й діти. Начальник Управління освіти і науки висловив щире сподівання, що сьогоднішня молодь – це саме ті люди, які не просто відбудують Україну, а збудують її нову, сильну, таку, в яку захочеться повернутися, тим, хто нині змушений виїхати, ту, якою можна пишатися, Україну, в якій житимуть найкращі.

Директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський привітав присутніх із прийдешнім святом та розповів про важливість підтримки один одного, про можливості творчого гурту, про перспективи професійної взаємодії молоді із досвідченішими колегами.

Людмила Володимирівна Корнієнко, директор Навчально-методичного центру психологічної служби, справжній фахівець своєї справи, вміло психологічно налаштувала колег на роботу.

Все відбувалося цікаво, яскраво, захопливо, активно, у вигляді квесту. Всі присутні, і не лише молоді вчителі, виконували вправи на вміння взаємодіяти в групі, розробляли стратегії для виконання, здавалося б, неможливих завдань, вчилися визначати свої сильні сторони, опановували техніки саморегуляції, комунікації, турботи про себе, оволодівали вміннями будувати навчальне заняття так, щоб здобувачі освіти відчували підтримку, впевненість і були у безпеці.

Емоції переповнювали всіх, радістю сяяли очі і учасників, і тренерів, і організаторів. Спогади надовго залишаться у пам’яті, на світлинах та відео, у сказаних і несказаних словах вдячності. І у подальших справах кожного, хто відвідав такий івент.

Засідання творчої групи

21 вересня 2022 року в Навчально-методичному центрі психологічної служби відбулось засідання творчої групи по підготовці до заходу для молодих учителів закладів освіти "Сила. Дія. Підтримка". Психологи підібрали інтерактивні методики та ігри, щоб молоді фахівці оволоділи базовими навичками саморегуляції, створення безпечного середовища, взаємопідтримки.

Нарада для практичних психологів

14 вересня 2022 року у Навчально-методичному центрі психологічної служби Управління освіти і науки відбулась нарада практичних психологів ЗЗСО та ПЗО "Робота практичного психолога з різними категоріями учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану". На зустрічі обговорили особливості планування роботи практичного психолога в умовах змішаного навчання, звернули увагу на важливі аспекти роботи з батьками дітей різного віку у воєнний час з урахуванням потреб. Проскура Т.С., практичний психолог БПМЛГ № 16, поділилася досвідом роботи з внутрішньо переміщеними сім'ями, які зазнали психологічного травмування різного ступеня, формами та методами роботи з ними, акцентувала увагу на роботі з випускниками з числа ВПО. Булах М.В., практичний психолог Гетьманського ліцею, розповіда про різні форми он-лайн роботи з учаниками освітнього процесу, від консультування до проведення груп підтримки для педагогів, батьків та учнів. З метою створення додаткових можливостей для навчання, розробки та реалізації соціальних проєктів психологічного спрямування на робочу нараду був запрошений голова ГО "Аагенція розвитку проєктних ініциатив" Юрій Луценко, який познайомив з роботою громадської організації.

/Files/images/140922/IMG_5151.jpg /Files/images/140922/IMG_5152.jpg /Files/images/140922/IMG_5154.jpg

22.12. 2021 року відбулось перше заняття обласного майстер-класу «Інтерактивні методи в роботі практичного психолога з усіма учасниками освітнього процесу".

Авторами майстер класу, Корнієнко Людмилою та Федорченко Наталією, до розгляду були запропоновані теоретичні питання:

  • Активні та інтерактивні методи навчання. Навчання дорослих. Теоретичний аспект.
  • Психологічні технології та методи в роботі психолога.

Зокрема, розглянули принципи навчання дорослих, класифікацію активних методів навчання, особливості та відмінності активних та інтерактивних методів навчання. Під час розгляду питання технологій, методик, методів навчання основну увагу приділили важливості планування майбутнього результату, який одночасно є і інструментом вимірювання ефективності застосованих методів та методик.

Третя частина зустрічі була присвячена турботі психолога про себе, власний ресурс, уміння та навички у формуванні толерантності до невизначеності за допомогою самостійного створення визначеності в собі (правила, норми, алгоритми, які створює людина або пропонує соціум) або стратегії безумовного прийняття невизначеності, якщо вплинути безпосередньо на ситуацію неможливо. Заняття було наповнено активними вправами для заглиблення у тематику зустрічі та з метою активізації уваги, створення позитивного настрою та безпечного середовища.

/Files/images/oblasnoy_semnar_221221/IMG_0653.JPG /Files/images/oblasnoy_semnar_221221/Image-1 (1).jpg /Files/images/oblasnoy_semnar_221221/Image-1 (3).jpg

Тренінгові заняття для учнів по профорієнтації

21 грудня 2021 року відбулися тренінгові заняття для учнів 7-11 класів Білоцерківських шкіл №5, 11, 18, 22, БЗІФН №1, які проводили тренери Громадської організації «Національна дитяча рада» в онлайн-режимі. Тематика зустрічей була присвячена профорієнтації. Проблема вибору професії завжди була актуальною і залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини. Учні мали змогу спілкуватися з тренерами щодо вибору майбутньої професії, як працювати над собою, як правильно поставити пере собою задачу, щоб мрії здійснилися. Після завершення занять з учасниками було проведено анонімне анкетування.

/Files/images/proforntatsya_2021/Рисунок3.jpg /Files/images/proforntatsya_2021/Рисунок2.jpg /Files/images/proforntatsya_2021/Рисунок1.jpg

Навчальний тренінг для соціальних педагогів "Попередження домашнього насильства"

21 грудня 2021 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбувся навчальний тренінг для соціальних педагогів Білоцерківської міської територіальної громади з теми «Попередження домашнього насильства.Поняття, форми, причини та наслідки». Тренінгове заняття проводила провідний спеціаліст Управління освіти і науки Яценко Наталія Володимирівна, яка пройшла навчання з цієї теми. У ході тренінгового заняття було обговорено: нормативно-правову базу щодо домашнього насильства, форми роботи з учнями,про взаємодію суб’єктів у сфері запобігання домашньому насильству та про своєчасне інформування уповноваженого органу, який здійснює функції міжвідомчого координування щодо випадків домашнього насильства.Працівники психологічної служби міста стали активними учасниками проведення таких вправ: «Острів», «Коло насильства», «Павутиння насильства», «Асоціації», «Стереотипи».

У творчих групах було обговорено ситуації як допомогти дітям, які постраждали від домашнього насильства.

семінар для практичних психологів ззсо та пзо "прокрастинація: як можна перепрограмувати себе на дію"

24 листопада 2021 року відбувся міський інтерактичний семінар для психологів міста "Прокрастинація: як можна запрограмувати себе на дію". Учасники розширили знання про комплексну природу прокрастинації та визначили основні чинники, які можуть до неї призвести. У ході семінару практичні психологи ознайомились з техніками, які дають змогу перепрограмувати себе на дію (взятись до справи), упорядкувати своє життя і врешті подолати прокрастинацію.

/Files/images/voytenko_2411/IMG-56dc1a8b574d11dbae5754bff8b719a0-V.jpg /Files/images/voytenko_2411/IMG-d28806abdd6338826425f3022525d1e1-V.jpg

Науково-практичний семінар з проблеми«Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи»

09 листопада 2021 року у форматі ZOOM-конференції,в рамках співпраці відбувся на базі закладу дошкільної освіти (центру розвитку дитини) №18 «Ясочка» Білоцерківської міської ради Київської області проходила зустріч практичних психологів ЗДО міста з науковцями лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України.

Науковці лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Піроженко Т. О., Хартман О. Ю., Карабаєва І. І., Соловйова Л, І., ТокарєваЛ. Д.,під час науково-практичного семінару розкрили ряд питань щодо проблеми готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування сучасної школи: співвідношення ключових понять.

Зустріч пройшла у форматі діалогу. Практичні психологи ЗДО, вихователі - методисти отримали змістовні відповіді на свої запитання.

Після зустрічі з науковцями, практичними психологами- Ліченко Т.А. ЗДО №18, та РомановоюН.А. ЗДО №23, була організована у форматі ZOOM – конференції зустріч – дискусія між практичними психологами ЗДО міста. Тема дискусії «Актуальність питання готовності дітей до навчання в умовах реформування української школи. Практичний аспект діяльності». Висвітлювалися питання що до впровадження наукового погляду й практичного матеріалу в роботу. У заході приймало участь 75 практиків освіти

ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ СЕКЦІЇ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

25 серпня 2021 року на базі БЗШ № 7 відбулось засідання міської педагогічної секції практичних психологів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади. На зустрічі були розглянуті питання про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2021-2022 н.р. та роботу методичного об"єднання на новий навчальний рік

/Files/images/25.08-1.jpg /Files/images/25.08-3.jpg /Files/images/25.08-2.jpg

навчально-методичне консультування

21 квітня 2021 року на платформі ZOOM відбулось навчально-методичне консультування для соціальних педагогів. З метою подачі звітної документації працівників психологічної служби було роз'яснено особливості заповнення таблиць та анатлітичної інформації. Соціальні педагоги отримали відповіді на свої запитання

/Files/images/050121/1.jpg /Files/images/050121/IMG_20210105_100317.jpg

психолого-педагогічне консультування для практичних психологів

20 квітня 2021 року, в рамках онлайн, відбулось психолого-педагогічне консультування для практичних психологів "Психоемоційний стан дітей молодшого шкільного віку в рамках програми НУШ". Підготувала: практичний психолог БЗШ № 23 Гаркавенко Ю.О.

/Files/images/200421/IMG-ccb8f5628ee127059475eecc6d8184af-V.jpg /Files/images/200421/IMG-15472d1177a18c302c7752dd7eec359c-V.jpg /Files/images/200421/IMG-9874e19a7303364f8e8ce9e6dd3609ee-V.jpg

науково-методичне консультування для соціальних педагогів

23 березня 2021 року відбулось науково-методичне консультування для соціальних педагогів з теми "Сексуальне виховання підлітків. Формування життєвих цінностей старшокласників", яке проводила практичний психолог, соціальний педагог БЗІФН № 1 Тетяна Василівська.

У ході консультування було обговорено форми роботи з учнями. Практична частина складалася з анкетування учасників, перегляду відеороликів та вправ. Тетяна Миколаївна поділилася досвідом роботи щодо формування життєвих цінностей старшокласників БЗІФН № 1 шляхом превентивного виховання, розповіла про заняття із старшокласниками про статеве виховання.

/Files/images/23032021_sp/фото_6.jpg /Files/images/23032021_sp/фот__4.jpg /Files/images/23032021_sp/фото_2.jpg

методичне консультування для практичних психологів

24 лютого 2021 року Грабовська Є.Д., практичний психолог БНВО "Ліцей-МАН" провела методичне консультування з теми "Совість як опора моральних цінностей, ядро духовності людини. Психологічний феномен совісті". На консультуванні були розкриті питання психологічної сутності та природа совісті, еволюційна та інтуїтивна теорія совісті, функції та завдання. Євгенія Дмитрівна поділилася методикою організації обговорення та дискусії "Правова свідомість та мораль", анкетування "Як я розумію совість" та інших активних вправ з підлітками.

/Files/images/240221_pp/IMG_2724.jpg /Files/images/240221_pp/IMG_2726.jpg /Files/images/240221_pp/IMG_2727.jpg

Семінар для соціальних педагогів "Діти покоління Z. Шляхи вирішення конфліктних ситуацій"

23 лютого 2021 року було проведено онлайн семінар для соціальних педагогів з теми "Діти покоління Z. Шляхи вирішення конфліктних ситуацій". Соціальний педагог БЗШ №5 Ольга Геннадіївна Кравчук підготувала виступ та презентацію з цієї теми, у практичній частині було використано цікавий матеріал щодо вирішення конфліктних ситуацій. Яценко Наталія ознайомила учасників семінару з нормативними документами щодо захисту прав дітей в інтернеті та небезпечним кіберчеленджерам для підлітків (буліцид). На виконання листа Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 19 лютого 2021 року соціальним педагогам і класним керівникам було рекомендовано провести інформаційно-роз"яснювальну роботу з учнями та батьківською громадськістю, спрямовану на убезпечення учнів від потенційних і реальних загроз соціальних мереж. У своїй роботі психологам і соціальним педагогам рекомендовано звертати особливу увагу на учнів, схильних до адиктивної поведінки, замкнутості, емоційної нестабільності. На сайті закладу освіти рекомендовано розмістити поради для батьків від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі щодо організації взаємодії "дитина-інтернет-мобільний зв"язок".

/Files/images/bzsh_5_sp/Screenshot_1.png /Files/images/bzsh_5_sp/Screenshot_2.png /Files/images/bzsh_5_sp/Screenshot_15.png

5 СІЧНЯ 2021 РОКУ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН ВІДБУЛОСЬ СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНИХ ОБ*ЄДНАНЬ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ЗЗСО.

Директор НМЦПС Людмила Корнієнко ініціювала обговорення нового професійного стандарту "Практичний психолог закладу освіти". Професійний стандарт є інструментом для систематизації умінь та навичок, оцінювання діяльності практичного психолога, підвищення кваліфікації та професійного розвитку.

Під час зустрічі обговорили особливості планування та документування діяльності працівника психологічної служби під час дистанційного навчання та локдауну.

Навчально-методичний центром було запропоновано використання інтернет-ресурсів та онлайн-платформ для проведення дистанційної діагностичної роботи.

/Files/images/050121/2.jpg/Files/images/050121/IMG_20210105_100317.jpg/Files/images/050121/IMG_20210105_100224.jpg/Files/images/050121/1.jpg

17 грудня 2020 року відбулось онлайн-заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих учителів з проблеми "Емоційна стабільність та адаптивність людини в умовах пандемії". На занятті були розглянуті поняття: емоційна стабільність, адаптивні можливості, адаптація людини до нових незвичайних умов. У ході зустрічі були запропоновані практичні вправи для розвитку адаптивності, емоційної стабільності ("Емоційний світлофор") та позитивного мислення.

/Files/images/IMG-3f43e1ebdb42e23cb649bb1663da00b0-V.jpg /Files/images/IMG-4214310ef1bb2ff5dae532b5980d310e-V.jpg

Семінар для практичних психологів ЗДО "Корекційна робота з дітьми з розладами мови". Підготувала: практичний психолог ЗДО № 24 Бондаренко С.В. материали за посиланням тут

Навчально-методичне консультування для соціальних педагогів ""Методи боротьби зі стресом. Самовигорання педагогів". Підготувала: соціальний педагог БЗШ № 23 Гаркавенко Ю.В. Матеріали за посиланням тут

Cемінар-практикум для практичних психологів ЗСО

23 вересня 2020 в НМЦ ПС відбувся семінар-практикум для практичних психологів ЗЗСО "Покоління Z. Психологічні та педагогічні аспекти взаємодії з сучасними дітьми". Автор семінару практичний психолог БЗШ № 11 Валентина Сердюк представила характеристику нового покоління дітей, провела порівняльний аналіз психологічних особливостей сучаних учнів та учнів попередніх поколінь, зупинилась на нових наукових дослідженннях, в тому числі маркетологів, ознайомила присутніх із психодіагностичними методиками, які використовують для вивчення особливостей дітей.

/Files/images/pp_veresen_2020/IMG-ba31d59ba65500c98cd344f18bb9057d-V.jpg /Files/images/pp_veresen_2020/IMG-b8881a7d367083f727663ce251f2c076-V.jpg /Files/images/pp_veresen_2020/IMG-a6e30d67bbc85eb260bb0768400ff1e5-V.jpg

Експертне обговорення

23 вересня 2020 року в приміщенні Бібліотеки-філіалу № 8 відбулося експертне обговорення актуальних питань створення та розвитку шкільної медіації у закладах загальної середньої освіти м. Біла Церква. На засіданні були присутні педагоги-організатори, соціальні педагоги, практичні психологи закладів освіти, представники ГО "Правова єдність" та Юридичної клініки "Право і практика".

/Files/images/bbloteka_2020/IMG-1a3c359690a5b0f121509d30489b945a-V.jpg /Files/images/bbloteka_2020/IMG-8a18eaf9e683d443e2f4050cc244c213-V.jpg /Files/images/bbloteka_2020/IMG-cc4e5d1880bd00a0ab33a0f8e7b98413-V.jpg /Files/images/bbloteka_2020/IMG-a04e1783af04d979f874ad6596200f26-V.jpg

Заняття школи керівника ШМО

23 грудня 2019 року на базі Навчально-методичного центру психологічної служби відбулась зустріч з проблеми "Психогігієна відносин у колективі". Ведучі ставили собі за мету обговорити важливі фактори, що впливають на взаємини у колективі, познайомити з принципами та методами психогігієни трудової діяльності та навчання. Практичні вправи сприяли усвідомленню власної відповідальності за свій психологічний стан та особисту поведінку в контакті з іншими людьми.

/Files/images/shmo_231219/IMG_1617.jpg/Files/images/shmo_231219/IMG_1620.jpg

Тренінг для молодих учителів

28 листопада на базі Навчально-методичного центру психологічної служби відбувся тренінг для молодих учителів «Протидія булінгу в учнівському середовищі». Учасники познайомились з інструментом для аналізу причинно-наслідкових зв’язків «Риб’ячий кістяк» або діаграма Ісікави. Педагоги в малих групах досліджували причини, що призводять до виникнення булінгу в учнівському середовищі. Проведення аналізу причин дозволяє планувати та проводити ефективну профілактичну роботу по попередженню булінгу серед дітей та підлітків.

/Files/images/IMG_1488.jpg /Files/images/IMG_1482.jpg /Files/images/IMG_1480.jpg

Семінар-практикум для практичних психологів ЗСО та ЗПО

27 листопада в БЗШ № 20 відбувся семінар-практикум для практичних психологів ЗСО та ЗПО «Зона комфорту. Вийти чи залишитись?». Практичний психолог БЗШ № 20 Горбатенко О.З. розпочала захід з квесту. Цей нетрадиційний початок мав на меті створити зону дискомфорту для учасників. По завершенню квесту практичні психологи обговорили плюси та мінуси перебування у зоні комфорту, можливості для зростання і розвитку під час виходу із зони комфорту, розглянули «правила безпеки» для тих, хто планує вихід із звичної ситуації.

/Files/images/kvest_pp_zso_271119/IMG_1429.jpg /Files/images/kvest_pp_zso_271119/IMG_1457.jpg /Files/images/kvest_pp_zso_271119/IMG_1448.jpg/Files/images/kvest_pp_zso_271119/IMG_1457.jpg

Семінар для соціальних педагогів "Діти і насилля. Булінг та шляхи запобігання його проявам"

22 жовтня 2019 року на базі БЗШ №22 для соціальних педагогів було організовано та проведено семінар з проблеми «Діти і насилля в школі. Булінг та шляхи запобігання його проявам». Соціальний педагог школи №22 Пекельна Віта Іванівна ознайомила учасників семінару із психологічними аспектами булінгу (цькування), ознаками булінгу в класних колективах. На практичній частині, працюючи в групах, соціальні педагоги обговорили ситуації, що пов'язані із протидією булінгу та наданням своєчасної допомоги дітям, які зазнали насилля або булінгу (цькування).

На цей захід були запрошені працівники відділу ювенальної превенції управління Національної Поліції, які продовжили розмову про порядок подання та розгляду заяв щодо випадків булінгу в закладах освіти міста, відповідальність учасників освітнього процесу за дії або бездіяльність у випадку булінгу.

Дарія Анатоліївна Тарнавська, керівник проєкту «Шкільний офіцер Поліції» відділу ювенальної превенції управління Національної Поліції, ознайомила присутніх з презентацією щодо адміністративної відповідальності учасників освітнього процесу у випадках виявлення фактів булінгу, швидкого реагування та конкретної допомоги дітям.

У ході наради було обговорено напрями роботи закладів загальної середньої освіти щодо протидії булінгу та шляхи взаємодії закладів освіти з Поліцією і Службою у справах дітей. Працівники Поліції відповіли на запитання учасників семінару

Тренінг командоутворення для працівників психологічної служби

11 вересня 2019 року на острові Дитинства відбувся тренінг командоутворення для працівників психологічної служби міста "Психологічна служба. Перезавантаження 2019". Тренінг складався з фізично активних вправ. Учасники ближче познайомилися один з одним, долали бар'єри в спілкуванні, виробляли групові стратегії й тактики подолання перешкод, приймали нестандартні рішення, отримали досвід вирішення конкретних задач, учились прийомам ефективної комунікації. Особливолю умовою такої зустрічі було створення дружньої, творчої атмосфери, яка сприяла підвищенню рівня й якості підтримки та взаємодії в команді.

/Files/images/perezavantajennya_2019/IMG-f7941fc76e7926f5266bfe3dbbcf6209-V.jpg/Files/images/perezavantajennya_2019/IMG-8b8f7b9ab4b949b73cab12eab5d16c99-V.jpg /Files/images/perezavantajennya_2019/IMG-d95a71ba558708112dc5bac231855459-V.jpg /Files/images/perezavantajennya_2019/IMG-47756b11fcfa6be38537b236d1725e33-V.jpg/Files/images/perezavantajennya_2019/IMG-853ed75e5684d863aa6856f675fd537f-V.jpg /Files/images/perezavantajennya_2019/IMG-688ef0dd07390372e0fa8b93e589c1ac-V.jpg

Міжвідомча нарада "Імплементація законодавства України щодо протидії булінгу"

19 лютого 2019 року на базі Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів №16 ім. М.О. Кириленка відбулася спільна нарада для заступників директорів із виховної роботи, соціальних педагогів, практичних психологів закладів загальної середньої освіти за участі управління освіти і науки Білоцерківської міської ради. головного територіального управління юстиції в Київській області, служби у справах дітей, відділу ювенальної превенції управління національної поліції, центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, навчально-методичного центру практичної психології з проблеми «Імплементація Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»».

Розпочали роботу наради з виступу методиста навчально-методичного центру практичної психології управління освіти і науки Наталії Миколаївни Федорченко про психологічні аспекти булінгу (цькування).

Начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Лариса Олексіївна Щербань ознайомила учасників наради з нормативними документами щодо змін у законодавстві щодо протидії булінгу (цькуванню). Лариса Олексіївна звернула особливу увагу на тісну співпрацю закладів освіти з структурними підрозділами територіальних органів.

Про набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»» продовжила розмову Світлана Анатоліївна Савчук, консультант першої Білоцерківської міської державної нотаріальної контори головного територіального управління юстиції в Київській області.

Начальник відділу захисту прав та інтересів Служби у справах дітей Григорій Володимирович Махаринський звернув увагу присутніх на співпрацю закладів освіти із службою у справах дітей щодо попередження та протидії булінгу в закладах освіти.

Про шляхи взаємодії суб’єктів реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» виступила заступник директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Володимирівна Балабуха.

Інспектори сектору ювенальної превенції управління Національної поліції Олександра Вікторівна Шишуліна і Петро Леонідович Мелашенко продовжили розмову про порядок подання та розгляду заяв щодо випадків булінгу в закладах освіти міста, відповідальність учасників освітнього процесу за дії або бездіяльність у випадку булінгу. Працівники поліції відповіли на запитання учасників наради.

Про методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України, наказ управління освіти «Про запобігання булінгу в закладах освіти комунальної власності м. Білої Церкви» та план заходів з протидії булінгу в освітньому середовищі виступила головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти управління освіти і науки Наталія Володимирівна Яценко.

У ході наради було обговорено напрями роботи закладів загальної середньої освіти щодо протидії булінгу, відповідальність педагогічних працівників, батьків, учасників освітнього процесу щодо фактів булінгу, шляхи взаємодії закладів освіти з поліцією і службою у справах дітей та підготовки спільного плану заходів, які пов’язані з запобіганням та протидією булінгу (цькуванню).

Навчально-методичне консультування для заступників директорів з виховної роботи

18 грудня 2018 року на базі БЗШ № 20 відбулося навчально-методичне консультування для заступників директорів з виховної роботи з проблеми "Розбудова миру. Профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації. Базові навички медіатора в закладі освіти". Заняття провели директор НМЦПС Корнієнко Л.В. та практичний психолог ДНЗ № 35 Коломієць С.М. Під час зустрічі педагоги ознайомились з поняттям "медіації", розгянули її види, принципи та якості медіатора. У практичній частині учасники визначали власний стиль поведінки в конфлікті, формували навички безоціночного судження та познаоймились із "золотими"питаннями медіатора.

/Files/images/zastupniki_medatsya/IMG_6962.JPG /Files/images/zastupniki_medatsya/IMG_6967.JPG /Files/images/zastupniki_medatsya/IMG_6969.JPG /Files/images/zastupniki_medatsya/IMG_6973.JPG

Cемінар-практикум для соціальних педагогів

27 листопада 2018 року в Білоцерківської загальноосвітньої школи № 4 відбувся семінар-практику для соціальних педагогів міста «Ефективна комунікація та робота в команді. Соціальний педагог школи Людмила Миколаївна Цибровська поділилася з колегами досвідом командної роботи педагогів школи. Мета семінару була досягнута через виконання індивідуальних та групових практичних вправ. Практичний психолог Наталія Анатоліївна Лугова розкрила роль емоційного інтелекту в професійній діяльності людини. Учасники семінару опрацювали види мотиваційних стимулів, творчо працювали у групах. Заняття завершувала вправа, спрямована на усвідомлення власного ресурсу, особистісного потенціалу при прийнятті важливих рішень.

/Files/images/semnar_sp_271118/17.jpg /Files/images/semnar_sp_271118/7.jpg /Files/images/semnar_sp_271118/10.jpg /Files/images/semnar_sp_271118/15.jpg

Тренінгове заняття для практичних психологів ЗДО

Тренінгове заняття для практичних психологів ЗДО «Особливі діти – звичайні потреби». Під час тренінгу психологи поглибили розуміння основних понять: «інклюзія», «інклюзивний підхід», «інтеграція» тощо; формували вміння адаптуватися і легко знаходити контакт з дітьми ООП; відпрацьовували ефективні способи взаємодії з дітьми, які мають порушення в емоційно-вольовій сфері; ознайомились з нетрадиційними техніками та прийомами в роботі з дітьми, які мають індивідуальні особливості поведінки. Заняття підготувала практичний психолог ЗДО № 25 Михайлюк О.В.

/Files/images/semnar_dnz_211118/20181121_105150.jpg /Files/images/semnar_dnz_211118/20181121_115916.jpg /Files/images/semnar_dnz_211118/20181121_105306.jpg

Семінар-практикум для практичних психологів ЗЗСО та ЗПО "Профілактика булінгу в підлітковому середовищі"

21 листопада 2018 року в навчально-методичному центрі психологічної служби відбувся семінар-тренінг для практичних психологів ЗЗСО та ЗПО «Профілактика булінгу в підлітковому середовищі». Семінар підготували практичні психологи НБВО «Ліцей-МАН» Грабовська Є.Д. та БСШ № 12 Яворська Т.В. на заході були розглянуті питання: ситуація в Україні: соціальні, психологічні, медико-екологічні наслідки, що впливають на умови розвитку та життєдіяльності дітей; форми проявів насильницьких дій щодо дітей; булінг та його небезпека у підлітковому віці; кібернебезпека.; як запобігти проявам булінгу в навчальному закладі. У практичній частині семінару були розглянуті методики щодо роботи з жертвою насилля, кривдниками, спостерігачами. Під час обговорення практичні психологи звернули увагу на прийоми і методи роботи з батьками та громадськістю щодо попередження булінгу та кібербулінгу в молодіжному середовищі.

/Files/images/semnar_pp_21112018/9.jpg /Files/images/semnar_pp_21112018/3.jpg /Files/images/semnar_pp_21112018/4.jpg

Презентація парціальної програми "Інтелектуальна ігротека"

31 жовтня у навчально-методичному центрі психологічної служби відбулася презентація парціальної програми «Інтелектуальна ігротека» практичного психолога ЗДО № 33 «Калинка» Сулиги Н.М. для практичних психологів закладів дошкільної освіти міста.

Метою програми є сприяння розвитку в дітей когнітивної сфери, набуття соціального досвіду, збереження та зміцнення психічного здоров`я, виховання всебічно розвинутої, креативної особистості та розвиток стресостійкості.

Практичні психологи на практиці ознайомились з іграми та вправами з цієї програми.

/Files/images/prezentatsya_dnz__33/11.jpg /Files/images/prezentatsya_dnz__33/55.jpg /Files/images/prezentatsya_dnz__33/22.jpg

Шановні колеги! Вітаємо вас з початком навчального року! Натхнення, творчих знахідок, підтримки та бажаних результатів!

Семінар-практикум для соціальних педагогів

24 квітня 2017 року в Білоцерківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів з теми «Психічне здоров’я дітей, попередження негативного впливу соціального середовища та соціальних мереж».

Соціальний педагог школи Данільченко Тетяна Анатоліївна презентувала колегам досвід роботи з учнями, які схильні до девіантної поведінки і мають нестійку психіку, розкрила тему щодо збереження психічного здоров’я дітей. У ході семінару було обговорено проблеми негативного впливу соціального середовища, соціальних мереж на життя дітей та підлітків. Психолог школи Войтенко Наталія Юріївна ознайомила присутніх з правилами поведінки дітей в соціальних мережах, презентувала розроблені поради для батьків щодо формування інтересів їх дітей у соціальному середовищі. Соціальні педагоги стали активними учасниками практичної частини семінару.

/Files/images/24.04-1.jpg /Files/images/24.04-5.jpg/Files/images/24.04-6.jpg

Семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ

12 квітня в Центрі практичної психології відбувся семінар-практикум для практчних психологів ДНЗ "Механізм виникнення та соціальний контекст психосоматичних розладів". Практичні психологи ДНЗ № 13 Слободяник Г.І. та ДНЗ № 11 Шелест Л.В. розкрили теоретико-методологічні аспекти психосоматчних захворювань. У практичній частині семінару психологи виконували вправи, які використовуються у роботі з психосоматчними розладами.

/Files/images/12.04-1.jpg/Files/images/12.04-3.jpg /Files/images/12.04-5.jpg /Files/images/12.0-2.jpg

Тренінг для вихователів-методистів ДНЗ

11 квітня 2018 року в БНВК "Казка" відбувся тренінг для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста з теми "Емоційне вигорання педагогічного працівника". Працівники Центру психології Корнієнко Л.В. та Федорченко Н.М. розкрили питання, що таке "синдром емоційного вигорання" та розглянули його фази. У практичнй частині учасники ознайомились із способами саморегуляції, самовідновлення та пошуку власних ресурсів.

/Files/images/11.04-6.jpg /Files/images/11.04-4.jpg /Files/images/11.04-5.jpg

Науково-методичне консультування для соціальних педагогів

27 березня 2018 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 ім. генерал-полковника Геннадія Воробйова відбулося науково-методичне консультування для соціальних педагогів з теми: "Формування толерантних взаємовідносин школярів. Попередження конфліктних ситуацій". Соціальний педагог школи Черниш Валентина Петрівна поділилася з колегами досвідом роботи з учнями щодо формування толерантних взаємовідносин. У ході роботи було обговорено форми роботи щодо попередження конфліктних ситуацій з учнями. Соціальні педагоги стали активними учасниками проведення практичних вправ: «Рукавичка», «Як бути толерантним у спілкуванні», «Я-висловлювання», «Ти-висловлювання», « Козуб», «Біла ворона», «Пустіть мене в коло».

Наталія Вікторівна Півко презентувала досвід роботи школи з упровадження курсу «Культура добросусідства».

/Files/images/2-27.03.jpg/Files/images/3-27.03.jpg /Files/images/11-27.03.jpg /Files/images/7-27.03.jpg

Семінар для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

21 березня 2018 року в Центрі психології Балясникова К.А., практичний психолог БНВО "Перша Білоцерківська гімназія-школа І ступеня" провела семінар "Маніпуляція як спосіб насилля над особистістю". На семінарі обговорили теоретичні питання маніпулювання та впливу на людей, позитивні та негативні аспекти маніпуляції, методи та прийоми маніпулювання та способи захисту від них. У практичній частині семінару зосередились на відпрацюванні навичок захисту від маніпулятивного впливу в ситуаціях взаємодії "дорослий-дитина", "дорослий-дорослий".

/Files/images/20.03.18-1.jpg /Files/images/20.03.18-2.jpg/Files/images/20.03.18-3.jpg

Інтервізійна зустріч для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

28.02.2018 року в Центрі психології пройшла інтервізійна зустріч для практичних психологів ЗНЗ, позашкільних закладів, реабілітаційного центру «Злагода» на тему сексуального виховання учасників навчально-виховного процесу в рамках Школи толерантності «Вперед До Рівності».

Під час зустрічі Булах М.В., практичний психолог Білоцерківської гімназії № 2, зосередила увагу присутніх на етапах формування сексуальності людини, гендерної та сексуальної ідентичності кожної особистості; розширила понятійних апарат коректної лексики з питань сексуального виховання. Були обговорені основні аспекти консультативної роботи з підлітками та їхніми батьками з актуальної теми.Зустріч мала просвітницько-профілактичне спрямування та пройшла у доброзичній комфортній атмосфері.

/Files/images/28-1.jpg/Files/images/28-4.jpg /Files/images/28-3.jpg

Заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів

22 лютого в Центрі практичної психології відбулось чергове заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів «Чим наповнено наше Я?». основною метою заняття було зазирнути у всій внутрішній світ, познайомитись з власними особливостями, емоціями та цінностями, навчитися відновлювати власні ресурси, використовувати прийоми позитивного мислення в різних життєвих та професійних ситуаціях.

/Files/images/22-1.jpg /Files/images/22-2.jpg /Files/images/22-4.jpg

Груповий дискусійний семінар для практичних психологів ДНЗ

9 лютого 2017 року в Центрі практичної психології відбувся груповий дискусійний семінар для практичних психологів ДНЗ міста з проблеми "Тип інтелекту. Використання його особливостей практичним психологом в роботі з дітьми дошкільного віку". На семінар була запрошена викладач-методист психолого-педагогічних дисциплін КВНЗ КОР "БЦ Гуманітарно-педагогічний коледж" Медвідь Л.В. з виступом "Сутність теорії множинного інтелекту Говарда Гарднера". Семінар підготували Романова Н.А. (ДНЗ № 23) та Присяжнюк Т.А. (ДНЗ № 18).

/Files/images/viber image 2.jpg /Files/images/viber image.jpg /Files/images/viber image 3.jpg

Розвантажувальне заняття для вчителів БЗШ № 20

10 січня 2018 року в Центрі практичної психології відбулось розвантажувальне заняття для вчителів БЗШ № 20, що працюють в інклюзивних класах. Основою метою заняття було зняття емоційного напруження та профілактика емоційного вигорання. Під час заняття знайомились та застосовувати методи саморегуляції емоційних станів та удосконалювали навички позитивної реінтерпритації. Заняття провели практичний психолог БЗШ № 20 Горбатенко Оксана Зиновіївна та методист ЦППСіВР Федорченко Наталія Миколаївна.

/Files/images/10.01.-3.jpg/Files/images/10.01.-9.jpg /Files/images/10.01.-11.jpg /Files/images/10.01.-2.jpg

Навчання психологів м.Біла Церква

9 січня 2018 року пройшов другий етап навчання психологів м.Біла Церква за програмою Вашингтонського центру психології. Тема семінару «Прихильність та її вплив на мозок».

У режимі он-лайн конференції учасники семінару мали змогу отримати нові знання, ознайомитись з провідними дослідженнями світових експертів щодо нейропластичності мозку людини. Лектор (тренер) Еріка Мольц поділилася професійним досвідом та надала рекомендації на актуальні запити. Варто відзначити, що знання та професійний досвід американських колег є дуже цінними, і дають можливість спеціалістам психологічних служб м.Біла Церква використовувати новітні методики у своїй діяльності. Зустріч пройшла в комфортній атмосфері.

/Files/images/01.18.-3.jpg /Files/images/01.18.-2.jpg /Files/images/01.18-1.jpg

Майстер-клас для практичних психологів ДНЗ

6 грудня 2017 року на базі Центру практичної психології відбувся майстер-клас для практичних психологів ДНЗ «Happy-art – мистецтво щастя. Позитивна психотерапія». Практичний психолог ДНЗ № 19 Ракоїд Валентина Миколаївна розкрила глибину розуміння поняття «щастя». Під час майстер-класу учасники розвивали адекватне розуміння свого внутрішнього світу, знаходили шляхи самовдосконалення особистості. У ході інтерактивної роботи психологи ознайомились з методом позитивної психотерапії та навчились прийомам ауторелаксації.

/Files/images/9 6.12.jpg /Files/images/12.6.12.jpg /Files/images/6 6.12.jpg /Files/images/3 6.12.jpg

Заняття в університеті психолого-дидактичних знань для молодих учителів

29 листопада в Центрі практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулось заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих вчителів з проблеми «Психологічні особливості розвитку підлітка». На занятті за допомогою інтерактивних вправ молоді вчителі розвивали уміння і навички ефективного спілкування з підлітками, враховуючи особливості їх розвитку. Педагоги навчались використовувати під час уроків провідну модальність учнів, безоціночно висловлювати власні думки. Зустріч відбулась у комфортній, творчій атмосфері.

/Files/images/8.jpg /Files/images/27 6.jpg /Files/images/27 1.jpg /Files/images/27 4.jpg

Семінар для соціальних педагогів

28 листопада 2017 року в Білоцерківській вечірній (змінній) загальноосвітній школі ІІ-ІІІ № 1 відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів «Профілактика девіантної поведінки учнів, які схильні до правопорушень». Соціальний педагог школи Ткачук Наталія Андріївна поділилася з колегами досвідом превентивної роботи з учнями, які схильні до правопорушень та злочинності. У ході семінару було обговорено форми роботи з учнями цієї школи, переглянуто фрагмент вистави шкільного театру. Соціальний педагог БЗШ № 6 Ніна Семенівна Джаран провела заняття з елементами тренінгу, де були використані вправи: «Команда», «Стиль поведінки», «Відповідальність».

/Files/images/SAM_0550.JPG /Files/images/SAM_0542.JPG /Files/images/SAM_0551.JPG /Files/images/семынар.jpg

Тренінгове заняття для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

28 листопада в Білоцерківському Центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України відбулось тренінгове заняття для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ «Мотиваційне консультування. Оцінка ризиків і криміногенних потреб підлітків. Когнітивно-поведінкове втручання».

Тренери Центру створили позитивну творчу атмосферу та в процесі практичної роботи поділились сучасними підходами у роботі з неповнолітніми щодо зменшення ризику скоєння правопорушень. Під час тренінгових занять педагоги поділились техніками та практичним інструментарієм, які можна використовувати в роботі з девіантними підлітками.

/Files/images/1.jpeg /Files/images/7-.jpg /Files/images/4-.jpg /Files/images/5-.jpg

Семінар-тренінг для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

22.11.2017р. в БЗШ № 18 відбувся семінар-практикум для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ "Тімбілдинг як складова успішної реалізації концепції "Нова українська школа"". Зустріч сприяла підвищенню професійних компетентностей практичних психологів щодо використання тімбілдинг-технологій у психологічному супроводі навчально- виховного процесу. Під час заняття практичний психолог Олексієнко Н.В. презентувала здоров'язберігаючі , здоров'яформуючі технології командної роботи за моделлю Нової української школи.

/Files/images/БЗШ 18 1.jpg /Files/images/БЗШ 18 4.jpg /Files/images/БЗШ 18 2.jpg

Семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ

8 листопада в ЦППСіВР відбувся семінар-практикум "Психолого-педагогічний супровід дітей дошкільного віку з розладами аутичного спектру". Семінар підготували практичні психологи ДНЗ № 32 Олтаржевська Л.В. та ДНЗ № 30 Коротун Т.А. На зустрічі були обговорені проблеми аутизму, причини його виникнення та сучасні технології впливу в роботі з дітьми, що мають розлади аутичного спектру.

/Files/images/20171108_101905.jpg /Files/images/20171108_105838.jpg /Files/images/20171108_105923.jpg

Інтервізійна зустріч

1 листоада в ЦППСіВР відбулась інтервізійна зустріч "Особливості психологічного консультування". Учасники мали можливість ознайомитись з новітніми підходами у проведенні індивідуальних консультацій (труднощі, проблеми, перешкоди, шляхи вирішення)

/Files/images/2017 11 01 1.jpg /Files/images/2017 11 01 2.jpg /Files/images/2017 11 01 3.jpg

Розвантажувальне заняття

31 жовтня 2017 року Центр практичної психології спільно з практичним психологом БЗШ № 20 Горбатенко О.З. провели розвантажувальне заняття для вчителів БЗШ № 20, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Мета зустрічі - зняти емоційне напруження, відновити внутрішні ресурси та поділитися особистними знахідками щодо збереження фізичного та емоційного стану, високої працездатності. У комфортній позитивній атмосфері педагоги створювали свої дитячі мрії, ділилися емоціями та враженнями.

/Files/images/2017 10 31 3.jpg /Files/images/2017 10 31 1.jpg /Files/images/2017 10 31 2.jpg

Семінар з елементами теренінгу

18 жовтня в Центрі практичної психології відбувся семінар з елементами тренінгу для практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ "Учимо дитину захищатися". Семінар підготувала практичний психолог ЦТДЮ "Соняшник" Яценко Світлана. На заході розглядалися делікатні питання статевого виховання та сексуального насильства щодо дітей. Під час зустрічі обговорювались теоретичні питання, відбувся обмін досвідом та відпрацьовані методи захисту дітей від насильтва.

/Files/images/18.10-3.jpg /Files/images/18.10-4.jpg /Files/images/18.10-1.jpg

Семінар-практикум практичних психологів ДНЗ

4 жовтня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №14 "Оксанка" пройшов семінар-практикум "Пісочна терапія в роботі з дітьми та дорослими. Класичний та сучасний підходи". Семінар підготувала та провела практичний психолог закладу Лісовська С.О. Теоретична частина заняття включала інформацію про класичний юнгіанський підхід до пісочної терапії та сучасні підходи використання піску в арт-терапевтичній роботі з дітьми в казкотерапії та пісочній анімації. Практичні вправи та завдання ілюстрували теоретичний матеріал та дозволили доторкнутися до таємниць власного "Я".

/Files/images/ДНЗ 14 2 (2).jpg/Files/images/ДНЗ 14 2 (1).jpg /Files/images/ДНЗ 14 3.jpg

Зустріч практичних психологів ЗНЗ та ПНЗ

27 вересня 2017 року у новому приміщенні Центру практичної психології відбулась зустріч практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. На зустрічі обговорювались актуальні питання діяльності психологічної служби щодо супровіду дітей з особливими освітніми потребами.

Тренінгове заняття для директорів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

30 березня 2017 року в актовій залі БЗШ № 20 відбулося тренінгове заняття для керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста «Управлінська компетентність керівника – запорука успішного функціонування освітнього закладу». Мета заходу: актуалізація психологічної складової управлінської компетентності керівника у взаємодії з підлеглими, набуття практичних навичок використання мотивуючого зворотнього зв’язку (безоціночне висловлювання, конструктивна критика, якісна похвала).

/Files/images/1.jpg /Files/images/3.jpg /Files/images/4.jpg

Заняття-тренінг для практичних психологів ДНЗ

01.03.2017 року в дошкільному навчальному закладі № 17 «Усмішка» відбулось заняття-тренінг для практичних психологів ДНЗ «Психологія здоров’я. Ресурси відновлення педагогічного працівника». Заняття підготували та вели практичні психологи ДНЗ №4 Прибульська В.І. та ДНЗ № 17 Мокосєєва О.А. Основна увага була звернена на здоров’я людини як основи щасливого особистого та професійного життя, основні підходи в роботі з професійним вигоранням та професійними деформаціями. Завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат психологічних наук Панченко Т.Л. висвітлила питання про механізми регуляції поведінки людини. Під час заняття теоретичні питання підкріплювались практичними правами та завданнями, які можна використовувати в роботі практичного психолога з педагогічними працівниками та в особистому житті.

/Files/images/DSC08627.JPG /Files/images/DSC08628.JPG /Files/images/DSC08681.JPG

Заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих учителів

23.02.2017 року в тренінговому залі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи пройшло інтерактивне заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих педагогів «Ефективна взаємодія педагога з батьками». В ході заняття обговорювались потреби, які мають батьки та педагоги в ситуації взаємодії, як задовольнити ці потреби в процесі спеціально організованого ефективного спілкування батьків та педагогів. Практичні вправи «Прийом «Сендвіч»», «Як сказати?», «Якісна похвала» допомогли учасникам познайомитись з новими прийомами та підходами до висловлення негативної інформації, пошуку позитивних якостей співрозмовника, обговорити помилки та підкреслити цікаві знахідки, що доцільно використовувати під час спілкування з батьками, колегами та дітьми.

/Files/images/20170223_145451.jpg /Files/images/20170223_145506.jpg /Files/images/20170223_155211.jpg

Заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих вчителів

24 листопада 2016 року в тренінговому залі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулось заняття університету психолого-педагогічних знань для молодих вчителів "Асертивна поведінка - запорука успішної взаємодії з оточуючими". Основна мета заняття: дати чітке уявлення про асертивну поведінку як поведінку впевненої в собі людини, що задовольняє свої потреби та інтереси, орієнтуючись на потреби та інтереси інших людей, з якими взаємодіє; в практичних вправах та обговореннях відпрацювати навички давати впевнену відповідь, уникаючи агресії та пасивності; розпізнавати та правильно реагувати на зневажливі висловлювання; спонукати до самостійного вивчення прийомів та методик асертивної поведінки в різних життєвих ситуаціях. Теоретичну частину доповнили практичні вправи: "Дійди до лінії", "На повідку", "Зневажливі висловлювання".

/Files/images/20161124_151537_HDR.jpg /Files/images/20161124_155828_HDR.jpg /Files/images/20161124_151800_HDR.jpg

Семінар-тренінг для соціальних педагогів

22 грудня 2016 року в Центрі практичної психології, соціальної і виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів «Послуга сімейного патронату. Робота міждисциплінарної команди в найкращих інтересах дітей». У ході тренінгового заняття було обговорено форми оцінки потреб дитини, шляхи виходу із кризової ситуації сімей СЖО. Працівники психологічної служби міста стали активними учасниками проведення практичних вправ: «Команда», «Ведення випадку: алгоритм роботи, види та об’єм робіт, етапи ведення випадку».

/Files/images/image_(1).jpg /Files/images/image_(6).jpg /Files/images/image_(7).jpg

Заняття з елементами тренінгу для заступників директорів із виховної роботи

25 жовтня на базі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося заняття з елементами тренінгу для заступників директорів із виховної роботи. Тренери: методист ЦППСіВР Наталія Федорченко та методист НМЦ Лілія Бойко підняли одне з найскладніших питань сьогодення, що стосується спілкування різних вікових категорій у період конфлікту.

Учасники тренінгу обговорили проблеми насильства, булінгу та знущань у школі, переглянули результати опитування учнів та педагогів Білої Церкви щодо проблеми насильства та стосунків у шкільному середовищі як дітей, так і дорослих. Крім того, увазі вчителів були представлені результати всеукраїнського опитування дітей.

Представники закладів освіти в ході вправ, запропонованих тренерами, змогли відчути себе в ролі учасників конфлікту чи знущання. Вони вчилися визначати потреби, окреслювати емоції та почуття фігурантів цькування. Педагоги отримали практичні поради щодо роботи із вчителями та учнями в подібних ситуаціях.

Заступники директорів зазначили високий рівень організації заходу і висловили слова вдячності тренерам.

Науково-методичне консультування практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

28 вересня 2016 року на базі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи відбулось консультування з проблеми "Методична скарбничка: ідеї, напрацювання, досвід". Практичний психолог Грабовська Євгенія Дмитрівна поділилась провідними методичними ідеями, завданнями та напрацюваннями психологічної служби БНВО "Ліцей-МАН" за 10 років. На зустрічі була розкрита система роботи з обдарованими учнями, представлені розроблені уроки інтеграції психології з іншими науками про людину. Були висвітлені теми: формування морально-духовних цінностей, психофізіологічні аспекти статевого виховання підлітків і психологічний супровід професійного самоивзначення старшокласників. Усі вправи були інтерактивними, цікавими та корисними.

/Files/images/20160928_103532.jpg /Files/images/20160928_103354.jpg/Files/images/20160928_103255.jpg

10 вересня - Всесвітній день запобігання суїциду

Життя — це шанс. Скористайся ним.

Життя — це краса. Милуйся нею.

Життя — це мрія. Здійснюй її.

Життя — це виклик. Прийми його.

Життя — це обов'язок. Виконай його.

Життя — це гра. Стань гравцем.

Життя — це цінність. Цінуй його!

Життя — це скарб. Бережи його.

Життя — це любов. Насолоджуйся нею.

Життя — це таїна. Пізнай її./Files/images/images (2).jpg

Життя — це юдоль бід. Перебори усе.

Життя — це пісня. Доспівай її.

Життя — це боротьба. Почни її.

Життя — безодня невідомого. Не бійся, вступи в неї.

Життя — удача. Шукай цю мить!

Життя таке чудове — не загуби його.

Це твоє життя. Борони його

Мати Тереза

В рамках співпраці з Інститутом соціальної та політичної психології проведено тренінгове заняття для практичних психологів закладів освіти
"Психогігієна праці та розвиток навичок емоційної саморегуляції"

25 травня 2016 року в Центрі практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося тренінгове заняття, яке проводила співробітник Інституту соціальної та виховної роботи НАПН України Юлія Гундертайло. Практичні вправи були корисні, цікаві, продуктивні. Набутий досвід та знання легко використати в повсякденному житті та професійній діяльності.

Навчально-методичне консультування для соціальних педагогів "Причини виникнення конфліктів серед дітей та підлітків"

26 квітня 2016 рокуна базі Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради відбулося навчально-методичне консультування для соціальних педагогів на тему: «Причини виникнення конфліктів серед дітей та підлітків». У ході консультування Гаркавенко Юлія Олександрівна ознайомила присутніх з видами конфліктів, особливостями конфліктів між школярами, звернула увагу на вміння керувати своїми емоціями у конфліктних ситуаціях. Соціальні педагоги мали змогу на практиці розібрати конфліктні ситуації, які виникають між дітьми і педагогами, педагогами та батьками.

Матеріали консультування ви знайдете ТУТ

/Files/images/SAM_0119.JPG /Files/images/SAM_0111.JPG

Семінар-практикум для соціальних педагогів

05 квітня 2016 року в БЗШ №17 відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів міста «Формування професійної компетентності соціального педагога», який провела соціальний педагог БЗШ №17 Безугла Тетяна Іванівна. У ході заняття було вироблено єдиний погляд на особистісні та професійні якості соціального педагога та розроблено на їх основі модель професійної компетентності. Соціальні педагоги міста стали активними учасниками проведення вправ «Знайомство з професіоналами», «Якості соціального педагога», «Модель професійної компетентності», «Рейтинг компетентностей».

/Files/images/100_6203.JPG /Files/images/100_6229.JPG /Files/images/100_6243.JPG

Навчально-методичне консультування для соціальніх педагогів

29 березня 2016 рокуна базі Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Білоцерківської міської ради відбулося навчально-методичне консультування для соціальних педагогів на тему: «Професійне вигорання педагогів». У ході консультування Балясникова Катерина Андріївна ознайомила присутніх з визначенням щодо професійного вигорання, звернула увагу на вміння керувати своїми емоціями, позитивно сприймати оточення, як планувати свій день та вести здоровий спосіб життя

/Files/images/20160329102812.jpg ./Files/images/20160329104243.jpg

Тренінгове заняття для керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

25 березня в затишному залі БЗШ № 15 відбулося тренінгове заняття для керівників закладів освіти "Мотивація педагогічних працівників як фактор підвищення ефективності управління". До організації та проведення заходу активно долучилась Білоцерківська міська організація профспілки працівників освіти. У вправах та під час обговорення актуалізувались знання з психології управління, розширився арсенал методів підвищення та підтримки мотивації працівників, учасники розкривали власний творчий потенціал та мотиваційний ресурс.

/Files/images/IMG_4680_u.jpg /Files/images/IMG_4698_u.jpg /Files/images/IMG_4712_u.jpg

/Files/images/IMG_4715_u.jpg /Files/images/IMG_4748_u.jpg

Консультування для практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти

23 березня 2016 року в Центрі практичної психології, соціальної та виховної роботи відбулося консультування для практичних психологів загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти "Як знайти працездатну обдарованість?". Захід підготували Булах Марина Василівна, практичний психолог Білоцерківського колегіуму та Грабовська Євгенія Дмитрівна, практичний психолог БНВО Ліцей-МАН. Грабовська Є.Д. висвітлила питання основних напрямків роботи психолога з обдарованими дітьми. Булах М.В. у практичних вправах продемонструвала роботу психолога з педагогами, які працюють з обдарованими дітьми. Взаємодія педагога та учня будується на багатьох нюансах взаєморозуміння, психологічної сумісності, вмінні допомогти учневі повірити у власні сили та досягти бажаного результату.

/Files/images/2016-04-01 12.52.47.jpg

Науково-методичне консультування "Психолгічний супровід дітей із розлучених сімей"

20 січня 2016 року на базі Білоцерківської природничо-математичної школи № 16 відбулось науково-методичне консультування з проблеми "Психологічний супровід дітей із розлучених сімей". Захід підготувала і провела практичний психолог БСПМШ № 16 Проскура Т.С. На зустрічі психологи розглянули питання розлучення як психосоціальну проблему в Україні, переживання дитини під час розлучення батьків та основні правила поведінки батьків, які розлучаються. Була проведена рольова гра "Діти і розлучення", обговорені методи психологічної допомоги дитині та складні ситуації із практики консультування.

/Files/images/DSC02398.JPG /Files/images/DSC02408.JPG /Files/images/DSC02399.JPG

Тренінг для завідувачів ДНЗ

20 січня 2016 року на базі ДНЗ № 3 відбувся тренінг для завідувачів ДНЗ "Мотивація діяльності педагогічних працівників як фактор успішного управління закладом освіти". Учасники набули теоретичних та практичних знань, умінь та навичок з питань мотивації педагогічних працівників. Під час зустрічі були вироблені правила мотивації, дотримання яких дає змогу підвищувати ефективність управління дошкільним закладом.

/Files/images/20160120_114531.jpg/Files/images/20160120_113303.jpg /Files/images/20160120_113603.jpg

Обговорення за круглим столом практичних психологів

"Сприяння професійному самовизначенню старшокласників"

16 грудня 2015 року практичні психологи загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти обговорювали питання професійного самовизначення старшокласників. Л.Б.Бойко детально ознайомила аудиторію з проектом управління освіти і науки "Модель єдиного освітнього профорієнтаційного міського середовища". Практичні психологи закладів в рамках психолого-педагогічного супроводу забезпечують діагностичний, розвивальний та просвітницький напрями профорієнтаційної роботи.

Практичний психолог БЗШ № 7 Рибалко Т.В. представила технологію використання профорієнтаційного портфоліо в роботі з учнями 5-6 класів. Практичний психолог СЮТ Стихальська Л.М. поділилась досвідом використання психологічної гри для учнів старших класів "Перспектива", Чабак А.О., практичний психолог БЗШ № 12, представила вправи та методики роботи з дорослими, які допомагають учнім обирати майбутній шлях.Матеріали круглого столу ви знайдете тут.

Семінар-практикум для соціальних педагогів "Використання елементів тренінгових занять у роботі з дітьми девіантної поведінки"

24 листопада 2015 року на базі Білоцерківської спеціалізованої школи №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів «Використання елементів тренінгових занять у роботі з дітьми девіантної поведінки».

У ході тренінгового заняття було обговорено види девіантної поведінки та форми роботи з дітьми. Працівники психологічної служби міста стали активними учасниками проведення вправ: «Твоя долонька», Кросворд «Девіантна поведінка», «Характеристика девіацій».

/Files/images/SAM_0002.JPG /Files/images/SAM_0009.JPG /Files/images/SAM_0017.JPG

Заняття університету психолого-дидактичних знань для молодих учителів

18 листопада на базі Центру практичної психології, соціальної та виховної роботи було проведено заняття з теми «Робота з сім’ями, які потребують психологічної та педагогічної підтримки». Тема була обрана із врахуванням запитів молодих педагогів і зібрала в залі 30 представників загальноосвітніх закладів міста.

На занятті були розглянуті питання функцій родини, в групах учасники заходу розкрили поняття «здорова сім’я», «вразлива сім’я» та «сім’я в складних життєвих обставинах» і навчилися визначати особливості кожної з родин, причини проблем, що виникають в сім’ях та вплив кожного типу родин на виховання дитини. Гостро постало питання стану родини після життєвої кризи, як перехідного періоду життя, коли відбувається ламання і активна зміна життєвих ролей, якісний перехід з одного стану в інший. Обговорювалися типи і причини цих криз та труднощі, які виникають у педагогів під час роботи із «складними», «кризовими» сім’ями.

Методисти Центру порадили використовувати в роботі з батьками переконання та показали переваги їх застосування, розглянули дії педагогів у ситуації, коли переконання та цінності батьків та вчителя не співпадають.

/Files/images/20151118_153832.jpg/Files/images/56.jpg

Семінар для практичних психологів ЗНЗ

4 листопада 2015 р. на базі Білоцерківської вечірньої (змінної) загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 1 відбувся семінар-практикум на тему "Особливості превентивного виховання учнів вечірньої школи". На семінарі були розглянуті теоретичні питання щодо організації превентивної роботи з учнями початкової школи та особливостей профілактичної роботи з учнями вечірньої школи. Практична частина семінару була присвячена опрацюванню методик роботи щодо формування цінностей здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров'я учнівської молоді.

/Files/images/20151104_103645.jpg /Files/images/20151104_111311.jpg /Files/images/20151104_105713.jpg

Заняття з елементами тренінгу

21 жовтня 2015 року на базі ЦППСіВР відбулось тренінгове заняття для практичних психологів ДНЗ "Інноваційні технлогії в роботі практичного психолога ДНЗ з педагогами". Заняття проводила практичний психолог ДНЗ № 22 Кеба Т.А. Основна частина заняття мала практичне спрямування. Учасники виконували вправи, брали участь у ділових іграх, інсценізаціях, завдяки чому розширили арсенал прийомів та методів роботи з дорослими.

/Files/images/20151021_100910.jpg /Files/images/20151021_103116.jpg /Files/images/20151021_103359.jpg

Шановні колеги!

"Травма и Психосоциальная Помощь". Практическое руководство Основанное на опыте НПО Грузии. Эта книга предназначена тем, кто по роду своей деятельности призван оказывать помощь людям, пострадавшим в результате технологических и природных катастроф, перенесшим ужасы войны, плен, разрушения, насилие, унижение, оскорбления, стихийные бедствия, пожары, принудительную миграцию и др.

Шановні колеги! У вкладці "Практичні психологи ДНЗ" розміщений "Алгоритм адаптації дитини до дитячого садка"

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки надіслало листа "Про забезпечення фахівцями та пріоритетні напрями діяльності п

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.